top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Adwentu - 27 listopada 2022 -


1. Tą niedzielą rozpoczynamy ADWENT – czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, ale także czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasu.

Tradycyjnie zapraszamy na RORATY, które każdego dnia – oprócz niedziel – będziemy odprawiać o godz. 6.30. Wcześniej, na godz. 6.00 zapraszamy na śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia, które nierozłącznie związane są z Roratami. Bardzo prosimy, aby na Roraty zabierać ze sobą lampiony.


2. Dzieci i młodzież zapraszamy w sposób szczególny na Roraty dwa dni w tygodniu – w poniedziałki i w czwartki. W te dni - po Roratach - będzie można zjeść śniadanie, które będą przygotowywane przez nasz Caritas. W tym roku na śniadania zapraszamy na plebanię.


3. Od dziś Caritas w kruchcie kościoła ROZPROWADZA świece na stół wigilijny oraz torby miłosierdzia. Można również od dziś nabywać opłatki.

Natomiast w zakrystii można kupić kalendarze na przyszły rok w cenie 10 zł oraz „Ewangelie na każdy dzień”. Cena dużego formatu to 25 zł, a małego 10 zł.


4. W poniedziałek, o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.


5. W nadchodzącym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Tradycyjnie więc kapłani w tym tygodniu, zgodnie z ustalonym grafikiem, udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

W piątek zapraszamy dzieci na spowiedź na godz. 15.30, a później na Mszę św. na godz. 16.00.

W I Piątek biuro parafialne będzie zamknięte.

W najbliższą I Sobotę wyjątkowo nie będzie nabożeństwa wynagradzającego, lecz będą rano Roraty, i wyjątkowo również w tym dniu będzie wieczorem Msza św. o godz. 18.00.

Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy mężczyzn na Męski różaniec, który tradycyjnie odprawimy po wieczornej Mszy św.


5. W dalszym ciągu przypominamy o trwających zapisach i gorąco zapraszamy na PIELGRZYMKĘ na DOLNY ŚLĄSK.


6. Pragniemy podzielić się radością, że nasza parafia stała się beneficjentem konkursu „DREWNO JEST Z LASU”, który to konkurs organizowały Lasy Państwowe. Otrzymane pieniądze pokryją koszty naszej ostatniej inwestycji, tzn. nowych ławek i foteli dębowych w prezbiterium. Lasy Państwowe wspierają bowiem wszelkie inicjatywy społeczne, które ukierunkowane są na odpowiedzialne użytkowanie zasobów przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem surowca drzewnego.

Dziękujemy zatem bardzo gorąco Lasom Państwowym za przyznanie nam tych środków, a także dziękujemy tym osobom spośród nas, które zwróciły uwagę na ogłoszony konkurs „Drewno jest z lasu”. Przy tej okazji warto zauważyć i podkreślić jak wielkim dobrodziejstwem ludzkości są lasy, z których czerpiemy takie bogactwo surowców. Trzeba więc dbać o lasy i prowadzić zrównoważoną gospodarkę leśną.


7. Pragniemy też poinformować, że pieniądze wcześniej uzbierane, a pochodzące m.in. ze składek inwestycyjnych, przeznaczymy na zakup części materiałów na podjazd dla wózków do naszego kościoła, bo temat ten wciąż powraca.

Natomiast od jutra, tj. od poniedziałku rozpoczniemy remont wejścia i holu przed salkami na plebanii.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła śp. KAZIMIERA SOSNA z Błotna, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

371 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page