top of page

Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Adwentu - 3 grudnia 2023 -


1. Z racji I niedzieli miesiąca zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. na męski różaniec.

Tą niedzielą rozpoczynamy ADWENT – czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, ale także czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasu. W bieżącym roku Adwent będzie najkrótszy z możliwych, gdyż Wigilia przypada w niedzielę.

Tradycyjnie zapraszamy na RORATY, które każdego dnia – oprócz niedziel – będziemy odprawiać o godz. 6.30. Wcześniej, na godz. 6.00 zapraszamy na śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia, które nierozłącznie związane są z Roratami. Bardzo prosimy, aby na Roraty zabierać ze sobą lampiony.


2. Dzieci i młodzież zapraszamy w sposób szczególny na Roraty dwa dni w tygodniu – we wtorki i w czwartki. W te dni - po Roratach – dzieci i młodzież będą mogły zjeść śniadanie na salce, które będą przygotowywane przez nasz Caritas.


3. W tym tygodniu wspomnienie św. Mikołaja. Ponieważ św. Mikołaj ma w tym roku wyjątkowo dużo pracy, stąd naszą parafię odwiedzi o dzień spóźniony. Św. Mikołaj przepraszając za to spóźnienie obiecał, że odwiedzi nas w czwartek po Roratach i przyjdzie do salki, gdzie dzieci i młodzież będą mieć śniadanie.


4. Również w tym tygodniu, w piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w sposób szczególny zapraszamy Róże Różańcowe na Mszę św. na godz. 18.00. Oprócz bowiem intencji za Róże Różańcowe i ich rodziny zostanie odmówiony akt oddania się Matce Bożej.


5. Od dziś Caritas w kruchcie kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny oraz torby miłosierdzia.

Można również od dziś nabywać opłatki.

Z kolei Liturgiczna Służba Ołtarza rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny.

Natomiast w zakrystii można kupić „Ewangelie na każdy dzień” na przyszły rok. Cena dużego formatu to 30 zł, a małego 15 zł.


6. Do skarbony przy wejściu do kościoła można składać ofiary na energię na ogrzewanie kościoła.


7. INTENCJE.


8. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. LEONARDY SZYTKOWSKIEJ z Kolonii Ognica, śp. MAŁGORZATY DZIELECKIEJ z Dobrzan, śp. MARIANNY TUCHOLSKIEJ z Odargowa oraz śp. GRZEGORZA RYBCZYŃSKIEGO z Kóz. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

239 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page