top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

- 1 marca 2020 -


1. Zapraszam wszystkich mężczyzn na kolejny MĘSKI RÓŻANIEC ulicami naszego miasta. Modlitwa ta odbędzie się dziś po wieczornej Mszy Świętej.


2. Rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszam na SPOTKANIE i KATECHEZĘ do kościoła w poniedziałek 2 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Z kolei wszystkie dzieci, ale w sposób szczególny te z klas III, zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 11.00.


3. REKOLEKCJE DLA DZIECI z naszej szkoły rozpoczniemy w najbliższy wtorek, tj. 3 marca i potrwają one do czwartku. Rekolekcje poprowadzi ks. Matei Catargiu, chrystusowiec, pracujący w Stargardzie w parafii Chrystusa Króla. Szczegółowy program rekolekcji został przekazany już dzieciom, a w tym miejscu nadmienię tylko, że przez pierwsze dwa dni zajęcia rekolekcyjne odbywać się będą w szkole, a w czwartek do południa w kościele. Dzieci i młodzież będą mieć zapewniony transport, podobnie jak to jest w ciągu roku, podczas zajęć.


4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK MIESIĄCA, stąd zapraszamy na Godzinę Świętą na godz. 17.00. W sposób szczególny na adorację zapraszamy LSO i ich rodziny, a po Mszy św. na spotkanie do salki.

Przypada także I PIĄTEK MIESIĄCA i księża odwiedzą naszych chorych z posługą sakramentalną.

Z kolei w I SOBOTĘ MIESIĄCA tradycyjnie Msza św. o godz. 9.00, a wcześniej o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.


5. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ w piątek na godz. 16.30.

Z kolei Droga Krzyżowa dla dorosłych będzie o godz. 17.30, z tym, że poprzedzimy ją modlitwą za zmarłych polecanych w ROCZNYCH WYPOMINKACH o godz. 17.15.

Młodzież z kolei niech przyjdzie na swoje nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 18.45. W najbliższy piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.


6. Zapraszamy także na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.


7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w dniach 5 i 6 marca, w czwartek i piątek, w godz. od 11 do 16 będzie WYDAWANA ŻYWNOŚĆ dla osób, które mają skierowania z OPS.


8. Ponawiam informację dla osób dorosłych, które nie mają SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, a chciałyby do niego przystąpić w tym roku, o zgłoszenie tego faktu, któremuś z księży.


9. Tworzy się DIAKONIA MIŁOSIERDZIA. W najbliższym czasie podamy więcej szczegółów, a póki co zapraszamy jeszcze chętne osoby do włączenia się w to dzieło wolontariatu, dzięki któremu odwiedzani byliby nasi samotni seniorzy.


10. W dalszym ciągu trwają zapisy na PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH w październiku br. Kilka osób pytało, czy dojdzie ona do skutku z powodu koronawirusa? Zachowując odpowiednią higienę, nie ulegajmy niepotrzebnym emocjom. Do terminu pielgrzymki jest przecież ponad pół roku.


11. Jak każdego roku tak i w tym organizujemy wyjazd dzieci do Stargardu na SPOTKANIE „DZIECI Z PARAFII CHRYSTUSOWCÓW” pod hasłem: „Tajemnica? Ja wierzę!”, które odbędzie się 28 marca (w sobota). W programie między innymi sztuki walki z żołnierzami, kolorowa chemia, zajęcia plastyczne i kulinarne. Wszystkich chętnych zapraszamy o kontakt z ks. Marcinem.


12. Zapowiadana WIZYTACJA BISKUPIA w naszej parafii odbędzie się w dniach: 28 marca (Szadzko i Odargowo), 3 kwietnia (Bytowo i Krzemień), 4 kwietnia (Kępno i Błotno) i zakończenie 5 kwietnia (Ognica i Dobrzany). Więcej szczegółów podam po ustaleniu z sekretarzem ks. Arcybiskupa.

W związku z wizytacją, w tym roku nie zorganizujemy wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Terminy Misterium pokrywają się z terminami wizytacji.


13. INTENCJE MSZY ŚW. w nadchodzącym tygodniu.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

150 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page