top of page

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na I Niedzielę Wielkiego Postu

- 18 lutego 2024 -


1. Od jutra w parafii rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci. Prowadzi je p. Roman Kempiński, znany także jako Romcio-Tomcio. Dzisiaj Pan Roman pojechał na nasze filie – do Szadzka, do Odargowa i do Kępna – z promocją swoich książek.


2. W najbliższą środę, tj. 21 lutego, po Mszy św. zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową, Róże Różańcowe oraz Męski Różaniec na katechezę, która odbędzie się w kościele. Oczywiście, w tej konferencji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą pogłębić swoją wiarę.


3. Zapraszamy na nabożeństwa, które związane są z przeżywaniem Wielkiego Postu. I tak: Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątek – dzieci i młodzież mają ją o godz. 16.30, a dorośli o 17.15 – Wypominki roczne, a o 17.30 Droga Krzyżowa. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.15.


4. W przyszłą niedzielę, tj. 25 lutego będziemy przeżywać zwieńczenie wizytacji ks. bpa Henryka Wejmana w naszej parafii, która dokonuje się zwyczajowo co kilka lat. I tak, najpierw ks. Biskup odprawi w kościele w Dobrzanach Mszę św. o godz. 9.00, a później pojedziemy na trzy nasze filie: do Odargowa, do Bytowa i do Krzemienia, gdzie ks. Biskup poświęci nowy, drewniany krzyż przydrożny.


5. Dzisiejsza taca jest inwestycyjna. Z serca dziękujemy za złożone ofiary. Pragniemy poinformować, że najbardziej obecnie pilną inwestycją są prace przy balkonach na plebani od strony ul. Staszica. Balkony te przeciekają i zalewają wejście na plebanię i co gorsze - tyle co wyremontowane pomieszczenia, m.in. biuro parafialne. W sobotę zostały te prace dane do wyceny. Jak tylko będziemy znać koszt materiałów i prac podamy do wiadomości.


6. Parafialny Zespół Caritas dziękuje z serca za ofiary złożone w ostatnim czasie w zorganizowanych zbiórkach. Na leczenie małej Hani zebraliśmy 4 551,50 zł. Dziewczynka jest już po pierwszej chemii i czuje się dobrze.

Jednocześnie zachęcamy do zakupu pozycji książkowej „40 dni z Bogiem. Wielki Post”. Jest to książeczka dla każdego, kto chciałby przeżyć ten okres świadomie i z pożytkiem duchowym. Książkę rozprowadza Caritas i kosztuje 10 zł.


7. Już dziś zapraszamy dzieci na „Spotkanie u Króla”, które odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia w parafii Chrystusa Króla w Stargardzie. W programie liczne zabawy, warsztaty, zajęcia plastyczne, konkurencje sportowe, wspólna modlitwa, poczęstunek oraz grill. Wyjazd o godz. 9.00, a przyjazd ok. godz. 16.00. Koszt 30 zł. Prosimy przy zapisach o wpłatę należnej kwoty. Liczba miejsc ograniczona, stąd prosimy o szybką decyzję. Dzieci brały już udział z ks. Marcinem w tych spotkaniach, dlatego tym bardziej zachęcamy je do zapisów.


8. INTENCJE.

 

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

218 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page