top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Wielkiego Postu - 21 lutego 2021 -


1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, która z racji 3. niedzieli miesiąca jest SKŁADKĄ INWESTYCYJNĄ.


2. W poniedziałek, 22 lutego, o godz. 16.30 kolejna KATECHEZA DLA DZIECI przed I Komunią Świętą. Tym razem zapraszamy dzieci z klasy III b.

Natomiast na godz. 17.15 zapraszamy do kościoła dzieci z klas IV-VI na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.


3. Ponieważ trwa ROK POŚWIĘCONY ŚW. JÓZEFOWI, stąd chcemy ożywić kult tego Świętego Opiekuna Jezusa. W każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, które odprawiane jest na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas z kolei Mszy św. wysłuchamy rozważań na temat życia i cnót św. Józefa. W przyszłości z kolei planowana jest peregrynacja po rodzinach naszej parafii kopii obrazu św. Józefa, który znajduje się w Kępnie.


4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii. I tak w piątki o godz. 17.15 będą WYPOMINIKI ROCZNE, zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednio po tej modlitwie będziemy odprawiać nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ. Natomiast na godz. 18.45 zapraszamy młodzież na ich Drogę Krzyżową. Zachęcamy także do indywidualnych rozważań Drogi Krzyżowej.

Z kolei w każdą niedzielę zapraszamy na śpiew GORZKICH ŻALI na godz. 17.15.


5. Wielki Post, to obok wyrzeczeń i jałmużny CZAS POGŁĘBIENIA NASZEJ MODLITWY. Dlatego serdecznie zapraszamy na codzienne krótkie rozważanie wielkopostne na kanale YouTube ks. Michała. Odnośnik do strony znajduje się również na naszej stronie internetowej.


6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze REKOLEKCJE PARAFIALNE, które poprowadzi ks. dr Paweł Jasina, prefekt naszego seminarium w Poznaniu. Nauki będą głoszone na każdej Mszy św. Szczegółowy program rekolekcji został już wywieszony w gablocie i w Internecie, jak również podamy go za tydzień w ogłoszeniach. Rekolekcje potrwają do środy.

Tych zaś, którzy nie będą mogli wziąć udziału w naszych rekolekcjach parafialnych, które zresztą będą również transmitowane przez naszą stronę, zapraszamy z kolei, by skorzystać z oferty przygotowanej przez TVP3. Propozycje rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych zostały wywieszone w gablocie.


7. Wczoraj 20 lutego, tj. w liturgiczne wspomnienie św. Hiacynty i św. Franciszka zostały zamieszczone i poświęcone w kościele w Krzemieniu OBRAZY ŚWIĘTYCH PASTUSZKÓW z Fatimy oraz umieściliśmy w specjalnej gablocie ich relikwie. Dziękujemy ofiarodawcom, jak również państwu Jezierskim z Goleniowa - tym samym, którzy zrobili konfesjonały do naszego kościoła - za wykonanie przepięknych opraw obrazów i wspaniałego drewnianego relikwiarza.


8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że będzie wydawał ŻYWNOŚĆ dla osób, które mają skierowania z OPS-u. Mieszkańców Dobrzan zapraszamy 23 i 24 lutego, tj. we wtorek i w środę w godzinach między 13.00 a 16.00. Żywność będzie wydawana przed wejściem do salek na plebanii. Mieszkańcy pozostałych miejscowości proszeni są o odbiór żywności 26 lutego, tj. w piątek, pomiędzy 10.00-12.00 w świetlicy w swojej miejscowości, a jak nie ma świetlicy to u swojego sołtysa.

Caritas informuje także, że są jeszcze wolne miejsca po żywność. Osoby zainteresowane proszone są, aby zgłosiły się po skierowanie do OPS-u.


9. INTENCJE mszalne.


10. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. MARIAN PŁASZCZYK z Bytowa. Jego pogrzeb będzie w najbliższą środę o godz. 12.00

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

268 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page