top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na I niedzielę Wielkiego Postu

Zaktualizowano: 18 mar 2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Wielkiego Postu - 6 marca 2022 -


1. Bardzo dziękujemy za zbiórkę pieniędzy do puszek CARITAS w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Zebraliśmy rekordową sumę: 10 590 zł. Zdecydowaliśmy, że 3 050 zł z tej kwoty Parafialny Zespół CARITAS pozostawi na ewentualną pomoc w naszej Gminie, bo jak wiemy, u nas również mieszkają już rodziny uchodźców wojennych. Pozostała suma została przekazana CARITAS szczecińsko-kamieńskiej.

Oprócz powyższych kwot dodatkowa suma 5 200 zł została przekazana bezpośrednio na konto księży chrystusowców, którzy pozostali w Ukrainie i tam na miejscu organizują pomoc uchodźcom.

Co prawda, ks. Arcybiskup życzy sobie, by zbiórkę do puszek przeprowadzić jeszcze w niedzielę 13 marca, my jednak takiej zbiórki nie będziemy przeprowadzać, ale będzie można wspierać CARITAS wrzucając ofiary do drewnianej skrzynki, która stoi przy kracie, a która oznaczona została „Caritas - Pomoc uchodźcom”. Zgodnie z zaleceniem dyrekcji CARITAS środki te mają być przeznaczone na lokalną działalność Zespołu Parafialnego CARITAS na rzecz uchodźców. Jeżeli nie będą one wykorzystane, zostaną przekazane w odpowiednie miejsce.

Parafia i parafialna CARITAS nie organizuje zbiórek rzeczy i produktów. Takie zbiórki były przeprowadzone w porozumieniu z prawosławną parafią, której cerkiew mamy w Dolicach, przez szkołę i Urząd Gminy.

Za każdy gest serca z gorąco dziękujemy.


2. Zapraszamy serdecznie na NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE. W niedziele na GORZKIE ŻALE o godz. 17.15, a w tygodniu na DROGĘ KRZYŻOWĄ, którą odprawiamy w piątki bezpośrednio po modlitwie o godz. 17.15 za zmarłych wspominanych w Wypominkach rocznych.

Dzieci zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ w piątki na godz. 16.30, a młodzież również w piątki po wieczornej Mszy św.

Zapraszamy także od wtorku do czwartku włącznie na adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00.


3. W Środę Popielcową powrócił na swoje miejsce ODNOWIONY KRZYŻ na skrzyżowanie przy ul. Zielonej i Jana Pawła. Bardzo dziękujemy naszej Straży Pożarnej - z p. Krzysztofem na czele - za prace wykonane przy tym krzyżu - m.in. za demontaż i ponowne ustawienie. Dziękujemy Radnym Parafialnym z Dobrzan oraz wielu Ofiarodawcom za sfinansowanie przedsięwzięcia. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdemu, kto przyczynił się do odnowienia krzyża. W tym momencie prosimy jeszcze, aby uporządkować teren wokół krzyża, bo pozostała m.in. ziemia po wykopie na fundament.

Dziś, w niedzielę, zapraszamy na godz. 15.00 pod ten odnowiony krzyż. Zostanie on po renowacji poświęcony i odmówimy przy nim koronkę do Bożego Miłosierdzia o pokój na świecie.


4. Także dziś, po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn na kolejny MĘSKI RÓŻANIEC.


5. Przypominamy, że od dziś swoją PEREGRYNACJĘ po rodzinach w Dobrzanach rozpoczyna obraz św. Józefa.


6. W zeszłą niedzielę błędnie został podany TERMIN REKOLEKCJI dla DZIECI. Rekolekcje te rozpoczną się 14 marca, a więc w przyszłym tygodniu. Za pomyłkę przepraszamy.


7. Przypominamy także, że od minionego wtorku można zgłaszać się do OPS-u po SKIEROWANIA NA ŻYWNOŚĆ.


8. I jeszcze kwestia PIELGRZYMEK. Jeżeli Bóg zechce, to wszystko na to wskazuje, że odbędą się one obydwie. Bardzo prosimy, aby ci, którzy jeszcze nie wpłacili zaliczki na pielgrzymkę śladami Jana Pawła II, by uczynili to w najbliższym czasie. Są jeszcze wolne miejsca na obydwie pielgrzymki, więc serdecznie zapraszamy do zapisów.


9. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz


236 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page