top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na I Niedzielę Wlk. Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Wielkiego Postu - 26 lutego 2023 -


1. Zapraszamy dziś na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym na godz. 17.15.

A od najbliższego wtorku wracamy do odprawiania Mszy św. w tygodniu na naszych filiach.


2. W nadchodzącym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy w czwartek na Mszę wieczorną LSO i ich rodziny.

W Pierwszy Piątek księża udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych. Również w piątek zapraszamy dzieci na spowiedź na godz. 15.30, później na Mszę św. na godz. 16.00, a po niej na krótkie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich będzie odprawiona o godz. 17.30, a wcześniej – bo o godz. 17.15 – będziemy się modlić za zmarłych wypisanych w Wypominkach rocznych.

Natomiast młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 19.00.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00, a potem o godz. 9.00 Msza św.


3. W przyszłą niedzielę, tj. 5 marca rozpoczniemy REKOLEKCJE PARAFIALNE, które potrwają do środy, 8 marca włącznie. Rekolekcje wygłosi ks. Łukasz Wacław, chrystusowiec, sekretarz generalny naszego Zgromadzenia z Poznania. W przyszłą niedzielę nauki będą głoszone na wszystkich Mszach w ramach kazania oraz ks. Łukasz wygłosi kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach. Szczegółowy program rekolekcji na pozostałe dni podamy za tydzień.


4. W ubiegłą niedzielę do puszek Caritas na poszkodowanych w Turcji i w Syrii zebraliśmy 4 570 zł, a na tacę inwestycyjną 3 390 zł.

Ponieważ Caritas w dalszym ciągu zbiera ofiary na potrzebujących na Ukrainie, a my nie będziemy urządzać dodatkowej zbiórki, potraktujmy tę kwestię jako naszą jałmużnę wielkopostną. Można więc wrzucać ofiary przez cały marzec do skarbony przy kracie naszego kościoła, która to skarbona została oznaczona flagą i godłem Ukrainy oraz widnieje na niej napis „Jałmużna wielkopostna”.

Za wszystkie ofiary z serca dziękujemy.


5. Wszystkich, którzy jadą na PIELGRZYMKĘ na DOLNY ŚLĄSK w kwietniu, bardzo prosimy o uregulowanie całości kwoty do 15 marca. Najlepiej jest wpłacić na konto parafialne z dopiskiem – „Dolny Śląsk” i podać nazwisko osób. Można również regulować w formie gotówki.


6. Ponieważ od stycznia br. w naszej Gminie nie ma już zakładu pogrzebowego, a pogrzeby są obsługiwane przez zakłady z zewnątrz – przeważnie przez Sacrum i Hades ze Stargardu – zwracamy się do rodzin, które będą załatwiać formalności związane z pogrzebem swoich bliskich, by będąc w zakładzie pogrzebowym skontaktowali się najpierw telefonicznie z ks. Proboszczem w celu ustalenia godziny Mszy św. pogrzebowej. Jesteśmy obecnie stawiani przed faktem dokonanym, a nie zawsze wyznaczona przez zakład godzina Mszy św. może być odprawiona w parafii z różnych powodów – np. nieobecność księży, inne wydarzenia, itd. Bardzo prosimy mieć to na uwadze.


7. INTENCJE mszalne.


8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. MARII KAPCEWICZ z Kamienia, śp. HALINY JARMOLIŃSKIEJ z Dobrzan i śp. TERESY SZYSZLAK ze Szczecina.

Dzisiaj także przypada 63. rocznica śmierci ks. KAZIMIERZA RUDAWSKIEGO, w latach 1946-1956 pierwszego proboszcza w Dobrzanach.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

236 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page