top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu - 4 grudnia 2022 -


1. Dziś po wieczornej Mszy św. MĘSKI RÓŻANIEC.

Serdecznie zapraszamy na RORATY, które odprawiamy każdego dnia o godz. 6.30. Wcześniej, o godz. 6.00 są śpiewane Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

W poniedziałki i w czwartki zapraszamy na Roraty dzieci i młodzież z naszej parafii. W te dwa dnia po Roratach można zjeść śniadanie na plebani. Przypominamy także, że poniedziałek Roraty są przed dniem św. Mikołaja, więc kto wie, co się w tym dniu może wydarzyć! Zapraszamy zatem szczególnie dzieci na poniedziałkowe Roraty.


2. W dalszym ciągu można nabywać ŚWIECE na STÓŁ WIGILIJNY oraz OPŁATKI, które rozprowadza nasz Caritas. Zachęcamy także, aby pobierać „TORBY MIŁOSIERDZIA”. Torby te, napełnione produktami o długim terminie przydatności lub produktami chemicznymi, prosimy składać do 15 grudnia, aby później Caritas mógł jeszcze przygotować odpowiednie paczki dla potrzebujących na Święta.

W zakrystii są do nabycia jeszcze „EWANGELIE NA KAŻDY DZIEŃ”. Dla przypomnienia – duży format kosztuje 25 zł, a mały – 10 zł.


3. W tym tygodniu, w czwartek 8 grudnia przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. W sposób szczególny zapraszamy tego dnia na Msze św. w naszym kościele – czy to na Roraty, czy też na godz. 18.00. Na Mszach św. po Komunii św. dokonamy w tym dniu aktu zawierzenia Matce Boże naszych rodzin.


4. Natomiast w sobotę, 10 grudnia, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, odprawimy MSZĘ ŚW. o godz. 17.00 w ŚWIETLICY w KOZACH. Będzie ona Mszą św. niedzielną i będziemy się modlić za wszystkich mieszkańców Kóz. Zapraszamy.


5. Od przyszłej niedzieli ministranci i lektorzy z naszej parafii będą po Mszach św. rozprowadzać specjalnie przygotowane SIANKO na STÓŁ WIGILIJNY. Ofiary przy tej okazji zebrane zostaną przeznaczone na potrzeby LSO.


6. Przypominamy i zapraszamy młodzież na OBÓZ NARCIARSKI w 2. tygodniu ferii zimowych. Koszt to 1500 zł i zapisy trwają do 18 grudnia. Szczegółowych informacji udziela ks. Łukasz.


7. W dalszym ciągu zapraszamy do zapisów również na PIELGRZYMKĘ na DOLNY ŚLĄSK, która planowana jest w kwietniu 2023 roku.

I będąc w temacie pielgrzymek i wyjazdów parafialnych to już dziś także informujemy o planowanej 8-dniowej pielgrzymce samolotowej ŚLADAMI ŚW. PAWŁA, do GRECJI. Planowany termin to 8-15 października 2023. Cena przy 31 osobach chętnych to 4 590 zł, a jeżeli zgłosi się 35 osób i więcej to koszt wynosi 4 390 zł. I niezależnie od zebranej ilości osób należy doliczyć ok. 160 € na różne opłaty. Przy zapisach zbieramy 600 zł i najlepiej byłoby, gdyby chętne osoby zgłosiły się do 10 marca. Więcej informacji na ten temat jest zamieszczone w gablocie, w Internecie na stronie parafialnej oraz są wystawione kartki z dokładnym programem i informacjami na temat pielgrzymki.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli śp. JERZY JARMOLIŃKI z Dobrzan, śp. WANDA BANASIAK z Szadzka, śp. BERNARDA SIKORA z Dobrzan i śp. ANDRZEJ STAPIŃSKI z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

287 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page