top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II niedzielę Adwentu (05.12.2021)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II niedzielę Adwentu - 5 grudnia 2021 -


1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy chłopców i mężczyzn dziś po wieczornej Mszy św. na MĘSKI RÓŻANIEC.


2. Zapraszamy także codziennie - oprócz oczywiście niedziel - na RORATY na godz. 6.30. Wcześniej, bo już o 6.00 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i w czwartki, a po Roratach na śniadania do salki przy plebanii.


3. W poniedziałek, 6 grudnia wspominamy św. MIKOŁAJA. Na podstawie nieoficjalnych źródeł spodziewamy się, że ten Święty odwiedzi także jutro nasz kościół parafialny. Warto zatem wstać na Roraty, a tę informację w sposób szczególny dedykujemy dzieciom.


4. Z kolei w środę, 8 grudnia przypada uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. W tym dniu zakończy się także „Rok św. Józefa”. Stąd na Roratach odmówimy „Akt zawierzenia narodu polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi”, natomiast na wieczornej Mszy św. Róże Różańcowe odnowią swój akt zawierzenia Matce Bożej.


5. W tym tygodniu odbędą się KATECHEZY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA z klas 8 - w czwartek, 9 grudnia po Mszy św. grupa z Dobrzan i Kóz; w piątek, 10 grudnia po Mszy św. grupa z pozostałych miejscowości. Obecność obowiązkowa.


6. Cały czas można nabywać ŚWIECE na stół WIGILIJNY, OPŁATKI, EWANGELIE NA 2022 ROK. Od dziś także są do nabycia w zakrystii KALENDARZE ścienne na 2022 rok. W tym roku każdy miesiąc jest opatrzony różnymi wizerunkami Matki Bożej. Cena jednego kalendarza to 10 zł.


7. Ciągle powraca problem SPRZĄTANIA KOŚCIOŁA. Stąd ponawiamy swój apel, by zgłosiła się osoba lub osoby do podjęcia tej pracy i utrzymania kościoła w czystości. Oczywiście praca ta nie byłaby charytatywną. Warunki są do ustalenia.


8. Kto mieszka m.in. na ul. Jana Pawła II powyżej budynku nowej przychodni to może zauważył, że został zdemontowany KRZYŻ na skrzyżowaniu tej ulicy z ulicą Zieloną. Za tę pracę dziękujemy naszym strażakom. Krzyż zostanie poddany renowacji. Okazało się, że niestety jest on zniszczony. Koszt renowacji wyniesie 2 000 zł. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć odnowienie i naprawę krzyża to już dziś składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę, którą można np. włożyć do koperty i podpisać „krzyż”.

Nową podstawę-fundament pod ten krzyż - bo do tej pory krzyż był wbity bezpośrednio w ziemię - zadeklarowali się pokryć nasi Radni parafialni z Dobrzan. Z serca również i im dziękujemy za tę inicjatywę.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. BARBARA SZPARUG z Dobrzan, śp. RYSZARD BORZYM z Dobrzan i śp. STANISŁAW JURGIELEWICZ z Ognicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

197 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page