top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II niedzielę po Bożego Narodzenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II niedzielę po Bożym Narodzeniu - 2 stycznia 2022 -1. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn na pierwszy w tym roku MĘSKI RÓŻANIEC.


2. Od poniedziałku rozpoczynamy ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE, które w tym roku będą mieć dwojaką formę - bezpośrednie odwiedziny kapłana tylko na zaproszenia i tzw. Msze „kolędowe” dla wszystkich wg grafiku.

I tak - jeżeli chodzi o Msze św. - w poniedziałek zapraszamy mieszkańców z ul. Staszica numery nieparzyste, we wtorek - ul. Staszica numery parzyste i środa - ul. Armii Krajowej, Podgórna, Wąska, Krótka, Długa, Radosna, Parkowa, Przechodnia, Słoneczna. Zapraszamy na godz. 17.30 na adorację w intencji rodzin, a później na Mszę św., po której będzie można zabrać ze sobą wodę poświęconą i kartki z modlitwą poświęcenia domu.

Natomiast jeżeli chodzi o wizytę kapłana to w tym tygodniu księża udadzą się tylko do tych domów, które złożyły do wczoraj zaproszenia. I tak: w poniedziałek - 1) ul. Staszica nr parzyste 2) ul. Kościuszki, Cmentarna, we wtorek - 1) ul. Staszica nr nieparzyste 2) ul. Staszica, Podgórna i ul. Zacisze, w środę - 1) ul. Jana Pawła II, 2) ul. Zielona, Cicha, Wiosenna i Jana Pawła II.

Wizytę w domach rozpoczynamy od godz. 16.00. W tym roku księża będą chodzić po kolędzie bez ministrantów.

Gdyby ktoś w międzyczasie postanowił jeszcze przyjąć księdza to będzie można to uczynić na samym końcu, po zakończeniu wizyt w rodzinach, które do tej pory złożyły zaproszenie.

Wykaz Mszy św. „kolędowych”, jak i wizyty duszpasterskiej są wywieszone w gablocie. Za ofiary składane przy okazji Mszy „kolędowych”, jak i wizyty księdza w rodzinie już teraz z serca dziękujemy.


3. W czwartek, 6 stycznia przypada uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana popularnie uroczystością Trzech Króli. Msze św. tego dnia według porządku niedzielnego, również na filiach.

Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do wspólnego kolędowania, a po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy LSO, ich rodziców, i rodziny na spotkanie świąteczne na plebanii.


4. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK miesiąca. W związku z tym Księża udadzą się w tym tygodniu z posługą sakramentalną do chorych. Ks. Proboszcz i ks. Tadeusz w piątek, ks. Sebastian w piątek i w sobotę, a ks. Marcin wg ustalonej przez niego z chorymi kolejności. Odwiedziny chorych w tym miesiącu chcemy potraktować również jako kolędę. Stąd wizyta u poszczególnych osób może przesunąć się w czasie.


5. W kruchcie kościoła zostały wystawione kartki na WYPOMINKI ROCZNE. Można je składać do końca stycznia. Od lutego chcemy wrócić do praktyki modlitwy Wypominkami w każdy piątek, przy czym już od najbliższego piątku będą sprawowane Msze św. za zmarłych, których imiona wypiszemy na kartkach wypominkowych.


6. I jeszcze ogłoszenia odnośnie planowanych na ten rok wyjazdów i pielgrzymek.

- Cały czas zapraszamy młodzież do zapisu na OBÓZ NARCIARSKI w SZCZYRKU.

- 06.06.-10.06.2022 - autokarowa 5-dniowa PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II do Krakowa i okolic. Chcemy odwiedzić: Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Kraków, Wieliczkę, Łagiewniki, Ojcowski Park Narodowy, Trzebnicę i Lubiąż. Przez czas pielgrzymki zakwaterowanie będzie w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt przy 35 osobach - co stanowi minimum, żeby pielgrzymka mogła się odbyć - wynosi 1250 zł. Dodatkowo na bilety wstępu, opłatę miejscowych przewodników itd. trzeba mieć jeszcze ok. 275 zł. Przy zapisie zbieramy zaliczkę w wysokości 350 zł.

- 31.07.-07.08.2022 - autokarowa PIELGRZYMKA NA „FESTIWAL MŁODYCH” do Bośni i Hercegowiny. Pielgrzymka ta będzie mieć charakter modlitewny i chcemy w pełni wziąć udział w bloku programowym „Festiwalu Młodych”, przygotowanym przez Ojców Franciszkanów pracujących w Sanktuarium Królowej Pokoju w Medjugorje. Przy okazji zobaczymy: Sanktuarium Matki Boskiej w Marija Bistrica (tzw. chorwacką Częstochowę), Šibenik, Wodospady Kocusa, Mostar, Wybrzeże Makarskie nad Adriatykiem, Zagrzeb (stolicę Chorwacji) oraz Ludbreg (Sanktuarium Cudu Eucharystycznego Krwi Pańskiej). A w samym Medjugorje odwiedzimy miejsce objawień Podbrdo, wspólnotę Cenacolo, górę Križevac. Koszt pielgrzymki wynosi 1680 zł plus 15 € (płatne w autobusie). Przy zapisie zbieramy zaliczkę w wysokości 500 zł.

Więcej szczegółów na temat pielgrzymek znajduje się w gablocie i na stronie parafialnej.


7. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

426 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page