top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020


1. Dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się II Męski Różaniec. Podobnie jak i miesiąc temu, przejdziemy ulicami naszego miasta, modląc się za rodziny. Zapraszam wszystkich mężczyzn, w jakimkolwiek są wieku.


2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C+M+B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

Msze św. tego dnia jak w każdą niedzielę, również na filiach.


2. W uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy do naszego kościoła na V KONCERT KOLĘDY NIEZWYKŁEJ w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD oraz zespołów: „Mika’el i Przyjaciele” oraz „Joice Band”. Koncert i wspólne kolędowanie rozpocznie się o godz. 12:00.


3. Składkę w uroczystość Objawienia Pańskiego przeznaczymy na OGRZEWANIE KOŚCIOŁA. Równocześnie przepraszamy, że dziś i jutro w kościele jest i będzie trochę chłodno, ale - jak to bywa w czasie świąt - po prostu zabrakło paliwa. Dowiozą dopiero po 6 stycznia.


4. W dalszym ciągu zapraszam do zapisywania się na PIELGRZYMKĘ ŚLADAMI KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO i na jego beatyfikację w czerwcu br. Jest jeszcze bardzo dużo wolnych miejsc.


5. W najbliższym tygodniu ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE, zwane kolędą przewidziane są:

- we wtorek - całe Bytowo,

- w środę - cała Ognica,

- w czwartek - całe Odargowo wraz z Kolonią Odargowo,

- w piątek - Kozy według podanego grafiku,

- w sobotę - całe Szadzko,

- w przyszłą niedzielę od godz. 16:00 - Kolonia Kozy.

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od godz. 15:30, a w sobotę od godz. 10:00.

Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.

W czasie kolędy biuro parafialne jest nieczynne. We wszystkich potrzebach proszę o kontakt bezpośrednio ze mną do godz. 15:00. Na stronie internetowej i na drzwiach do biura jest wywieszony mój numer komórkowy.


6. Zachęcam do wrzucania do skrzynki przy krzyżu kartek z WYPOMINKAMI ROCZNYMI. Od lutego chcemy modlić się za naszych zmarłych w każdy piątek.


7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jednakże kolędy możemy śpiewać, zgodnie z tradycją, do 2 lutego.


8. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


9. Niech nam Bóg hojnie błogosławi.

ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

189 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page