top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II niedzielę w ciągu roku - 15 stycznia 2023 -


1. Plan kolędy na najbliższy tydzień wygląda następująco:

- w poniedziałek – Kozy – bloki nr 24 oraz w Dobrzanach ul. Jana Pawła II nr nieparzyste od 17 do 29;

- we wtorek – nastąpi mała korekta kolędy – będzie chodził tylko jeden ksiądz na ul. Jana Pawła nr nieparzyste od 31 do 63 oraz nr 64; kolęda po drugiej stronie ulicy, czyli nr 26, 28, 30 i 32 została przeniesiona na 26 stycznia. Za zmianę przepraszamy.

- w środę – tzw. Osiedle Leśne, ale bez ulicy Leśnej;

- we czwartek – ul. Leśna w Dobrzanach oraz Kępno – z tym, że kolędę w Kępnie rozpoczniemy od godz. 15.30;

- w piątek – Odargowo od 15.30;

- w sobotę – Sierakowo i Błotno od godz. 10.00.


2. Przypominamy, że podczas trwania kolędy Biuro parafialne jest nieczynne w godzinach wcześniej wyznaczonych. Prosimy o umówienie się telefoniczne na załatwienie spraw.


3. W kruchcie kościoła zostały wystawione kartki na Wypominki roczne. Bardzo prosimy o zwrot wypełnionych Wypominek do końca miesiąca, aby móc już od lutego modlić się za naszych zmarłych. Wypominki można wrzucać do skarbony przy kracie.


4. Dzisiejsza taca jest inwestycyjna - za każdą ofiarę z serca dziękujemy. Przypominamy, że obecnie zbieramy na budowę podjazdu do kościoła. Przy tej okazji dziękujemy również różnym ofiarodawcom, którzy już przelali pieniądze na konto parafialne z przeznaczeniem właśnie na ten cel. Do tej pory uzyskaliśmy już kwotę w wysokości 22 560 zł.

Równocześnie prosimy o wyrozumiałość przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, gdyż drzwi z powodu wilgoci mocno napęczniały i trudno jest je otworzyć i zamknąć, co jest normalne przy drzwiach drewnianych i wystawionych na warunki atmosferyczne. W najbliższym tygodniu stolarze mają wyregulować te drzwi.


5. Bardzo gorąco cały czas zapraszamy na pielgrzymkę na Dolny Śląsk. Brakuje nam jeszcze kilku osób, aby ta pielgrzymka mogła dojść do skutku.


6. INTENCJE mszalne.


7. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. CZESŁAW STARTEK ostatnio mieszkający w Szczecinie, a wcześniej mieszkający w Dobrzanach i znany wśród nas jako nauczyciel. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

200 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page