top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II Niedzielę w ciągu roku - 19.01.2020


1. Dziś swoje IMIENINY obchodzi BP HENRYK WEJMAN. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.


2. 17 stycznia ZMARŁ KSIĄDZ BISKUP STANISŁAW STEFANEK, biskup senior diecezji łomżyńskiej, wieloletni biskup pomocniczy naszej Archidiecezji. Centralne uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy czwartek w Łomży. W tym też dniu w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji śp. bpa Stanisława.

Z kolei pod przewodnictwem bpa Henryka Wejmana, w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, w intencji śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka będzie sprawowana Msza św. we wtorek, 21 stycznia br. o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Zmarłego.


3. W Kościele trwa TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość i jedność w rodzinach i w parafii stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.


4. We wtorek, 21 stycznia, przypada DZIEŃ BABCI, a w środę, 22 stycznia - DZIEŃ DZIADKA. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.


5. Papież Franciszek przyszłą niedzielę ustanowił NIEDZIELĄ SŁOWA BOŻEGO. Jest to zachęta do tego, abyśmy nie tylko w tym dniu, ale każdego dnia karmili się Słowem Bożym i często czytali Biblię.

Przy okazji tego obchodu chcę poinformować, że w parafii działa RODZINNY KRĄG BIBLIJNY, na którym spotykając się raz w tygodniu czytamy i rozważamy Słowo Boże. Jest to piękna forma modlitwy Słowem Bożym. Zapraszam także inne osoby, aby dołączyły do kręgu. Zainteresowane osoby, które chciałyby zobaczyć na czym polega ta modlitwa proszę o kontakt ze mną.


6. Cały czas trwają zapisy na PIELGRZYMKĘ ŚLADAMI KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO i na jego beatyfikację w czerwcu br.


7. Plan ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH na ostatni tydzień:

- poniedziałek od godz. 16:00 - ul. Mickiewicza;

- wtorek od godz. 16:00 - ulice: Zacisze, Wąska, Strażacka, Słoneczna;

- środa od godz. 16:00 - ulice: Podgórna, Rzeczna, Armii Krajowej, Mostowa, Parkowa, Przechodnia i Radosna;

- czwartek od godz. 16:00 - ul. Staszica nr. 21-43 (nieparzyste) oraz 58-62 (parzyste);

- piątek od godz. 16:00 - ul. Staszica nr. 11-19/A i B, 21-23/B, 20-28, 52-54;

- sobota od godz. 10:00 - pozostałe numery ulicy Staszica.

W przyszłą niedzielę będzie tzw. kolęda uzupełniająca. Gdyby ktoś, u kogo nie było kolędy w tym roku z różnych powodów, miał takie życzenia, prosimy zgłosić ten fakt w zakrystii, na plebanii lub telefonicznie.


8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.


9. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ŚP. MICHAŁ IWASIECZKO z Błotna. R.i.P.


11. Wszystkim Dziadkom, a także Solenizantkom i Solenizantom nadchodzącego tygodniu oraz wszystkim parafianom życzę błogosławionego czasu.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

158 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page