top of page

Ogłoszenia na II niedzielę W. Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Wielkiego Postu

- 25 lutego 2024 -

  

1. Dzisiaj w parafii przeżywamy wizytację ks. Biskupa Henryka. Oprócz Mszy św. o godz. 9.00 w Dobrzanach, ks. Biskup odwiedzi 3 nasze filie – Odargowo, Bytowo i Krzemień.

W sobotę z kolei, 24 lutego, Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację ks. abpa Andrzeja Dzięgi z posługi arcybiskupa metropolity szczecińsko-kamieńskiego i mianował administratora apostolskiego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej sede vacante – czyli na czas nominacji nowego metropolity - biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiego Zbigniewa Zielińskiego. Otoczmy ks. abpa Andrzeja oraz ks. bpa Zbigniewa naszą modlitwą. Módlmy się także w intencji nowej nominacji na urzędzie metropolity naszej Archidiecezji.


2. Cały czas zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne – w piątki na Drogę Krzyżową: dzieci i młodzież mają ją o godz. 16.30, a dorośli o 17.15 – Wypominki roczne, a o 17.30 Droga Krzyżowa. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.15.


4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Stąd tradycyjnie w piątek z posługą sakramentalną do chorych udadzą się księża, oprócz ks. Dominika, który z powodu wyjazdu z grupą młodzieży do Niemiec na Spotkanie Formacyjne Młodych, odwiedzi swoich chorych w następny piątek, tj. 8 marca.

W piątek zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź, która jest przewidziana dla nich od godz. 17.00, czyli po Drodze Krzyżowej.

W sobotę tradycyjnie zapraszamy na nabożeństwo pierwszo-sobotnie na godz. 8.00, a potem na Mszę św. o godz. 9.00.


5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi w tym roku ks. Mariusz Sokołowski, chrystusowiec, pracujący obecnie w Radiu Maryja. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. w kościele parafialnym oraz kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Szczegółowy program na poszczególne dni będzie podany w przyszłą niedzielę. Dziś natomiast jest już plakat w naszej gablocie. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych rekolekcjach. To zaproszenie jest skierowane także do naszych parafian na filiach.


6.  W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. męski różaniec.


7. Od dzisiaj Caritas rozprowadza świece i baranki wielkanocne. Są także jeszcze egzemplarze broszurki „40 dni z Bogiem. Wielki Post”, również do nabycia u osób z Caritasu.


8. Lista uczestników „Spotkania u Króla” 13 marca w Stargardzie jest już zapełniona. Zapraszamy jednak chętne dzieci jeszcze do zapisu na listę rezerwową. Tych, którzy już się zapisali prosimy o uregulowanie kosztu oraz podpisanie zgody rodziców na wyjazd, którą można odebrać w zakrystii.


9. W ubiegłą niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 3 430 zł. Z serca dziękujemy za ofiary.

Nie mamy jeszcze - o czym była mowa w ubiegłą niedzielę - wyceny remontu balkonów na plebani od ul. Staszica.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł z naszej parafii śp. Zbigniew Maciejczak z Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

238 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page