top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną - 19.04.2020


1. Dziś przypada NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!

2. Dzisiaj obchodzimy też PATRONALNE ŚWIĘTO CARITAS i rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”, wypowiedzianym przez Sługę Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia jest wyjątkowy ze względu na bardzo trudną sytuację panującej epidemii w Polsce i na świecie. Stąd w sposób szczególny bądźmy wyczuleni na potrzeby drugiego człowieka i przez konkretne czyny okazujmy im swoje miłosierdzie. Równocześnie już teraz informuję, że kolejna partia żywności - z racji na epidemię - będzie rozwożona, a nie wydawana na początku maja.

3. Od 20 kwietnia, a więc od poniedziałku, zmieniają się WYTYCZNE SANITARNE odnośnie ilości osób, które mogą jednorazowo przebywać w kościele. Jest to 1 osoba na 15 m2. Stąd w naszym kościele może być jednocześnie 20 osób (z tym, że 3 osoby powinny znajdować się w kruchcie i 2 na chórze). Do liczby tej nie zalicza się osób posługujących w kościele podczas liturgii, ale muszą one przebywać w prezbiterium, albo tak jak Pan Organista na chórze. Równocześnie proszę o zachowanie dystansu między sobą. Informuję także, że Ksiądz Arcybiskup PRZEDŁUŻYŁ DYSPENSĘ od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 10 maja. Przypominam o nakazie zakrywania nosa i ust, również w kościele. Od tego obowiązku zwolnieni są tylko księża, sprawujący liturgię. Co do ilości osób na naszych filiach odpowiednie informacje podadzą zainteresowanym ks. Marcin i ks. Michał.

4. Zapraszam od wtorku do piątku na ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W środę zapraszam na NOWENNĘ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na WYPOMINKI ROCZNE.

5. We czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, jak również patrona naszego kościoła w Bytowie. Stąd ODPUST W KOŚCIELE W BYTOWIE będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13:00. Stąd zmienia się jednorazowo godzina Mszy św. w Krzemieniu na godz. 11:30. Przyszła niedziela jest także NIEDZIELĄ BIBLIJNĄ, która rozpoczyna 12. Tydzień Biblijny. W niedzielę będzie również 4. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Stąd w naszym kościele od godz. 16:00 będziemy wspólnie czytać Pismo Święte. W tym roku na to czytanie została wybrana Ewangelia według św. Mateusz. Bardzo proszę chętne osoby do publicznego czytania, aby zgłaszały swój udział do piątku tego tygodnia, abyśmy później mogli odpowiednio podzielić Ewangelię. Wydarzenie to będzie transmitowane przez naszą stronę Facebooka.

6. Prawdopodobnie w tym tygodniu zostaną zamontowane zamówione KONFESJONAŁY. Do spłacenia pozo-stało jeszcze 10 500 zł. Ofiary można wpłacać na konto parafialne, z informacją „konfesjonały”, albo przez ko-perty również z zaznaczeniem na jaki cel składamy pieniądze. Równocześnie bardzo dziękuję za dotychczasowe ofiary na konfesjonały, jak również za te ofiary na utrzymanie parafii, które składacie do skarbony lub na konto.

7. INTENCJE na nadchodzący tydzień.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. JÓZEF MARCZAK z Kóz, którego pogrzeb będzie w najbliższy wtorek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

9. Trwając w radości paschalnej wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i głębokiego doświadczenia realnej obecności Pana Zmartwychwstałego wśród nas.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

235 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page