top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego - 24 kwietnia 2021 -1. Dzisiejszą niedzielą Miłosierdzia Bożego kończymy Oktawę Wielkanocną, a zarazem rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Bądźmy uwrażliwieni na potrzeby innych ludzi.

A wszystkim członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji dzisiejszego ich patronalnego święta i dziękujemy za wykonywaną piękną pracę.

Wczoraj, w sobotę odbyło się spotkanie integracyjne z uchodźcami z Ukrainy zorganizowane przez Caritas. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg tego spotkania. W sposób szczególny dziękujemy ks. Marcinowi i Parafialnemu Zespołowi Caritas. Dziękujemy Kołu Łowieckiemu „Knieja” za udostępnienie terenu i nie tylko! Dziękujemy również p. Patrycji Maliniak za tłumaczenie, by komunikacja z naszymi Gośćmi stała się możliwa i łatwiejsza.

Dziś o godz. 15.00 odpust w naszej kaplicy w Szadzku.


2. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia czterech kleryków Towarzystwa Chrystusowego złoży w Poznaniu swoje śluby wieczyste. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, wypraszając im wierność i wytrwałość w powołaniu.


3. Wracamy do zwyczajnego rozkładu nabożeństw. Od wtorku do piątku włącznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00.


4. Liturgicznie w sobotę 23 kwietnia przypadła uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z racji jednak na trwającą Oktawę uroczystość ta została przeniesiona na najbliższy wtorek, tj. 26 kwietnia.

Natomiast na odpust ku czci św. Wojciecha do naszego kościoła filialnego w Bytowie zapraszamy w najbliższą sobotę, tj. 30 kwietnia, na godz. 16.00. Po Mszy św. przewidziany jest przez mieszkańców mały poczęstunek.


5. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do bierzmowania z klas 8. W czwartek, 28 kwietnia po Mszy św. grupa z Dobrzan oraz w piątek, 29 kwietnia również po Mszy św. grupa z pozostałych miejscowości. Katechezy są obowiązkowe.


6. W przyszłą niedzielę , z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy wieczornej na męski różaniec. A wcześniej, na godzinę 17.45, na śpiew Litanii ku czci Matki Bożej, gdyż rozpoczynamy maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej.


7. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

268 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page