top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu


1. W minionym tygodniu odbyły się REKOLEKCJE SZKOLNE. Bardzo dziękuję ks. Matejowi za ich przeprowadzenie, księżom wikariuszom, panu katechecie i wszystkim nauczycielom za nieocenioną pomoc. Dziękuję również Pani Dyrektor szkoły za umożliwienie przeprowadzenia tych rekolekcji.


2. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na KATECHEZĘ, którą przeprowadzi ks. Marcin w poniedziałek, 9 marca, tutaj w kościele, o godz. 16.30. Jednocześnie informuję, że tą katechezą rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej w maju br. Stąd konieczna jest obecność wszystkich dzieci z klas III.


3. NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ dla dzieci w piątek również o godz. 16.30.

Pozostałe godziny Drogi Krzyżowej są następujące: 17.30 dla dorosłych (rozważanie Męki Jezusa poprzedzimy Wypominkami rocznymi) i 18.45 dla młodzieży.

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.


4. Ks. Michał zaprasza na kolejną cześć WARSZTATÓW O EUCHARYSTII w czwartek o godz. 19.00.


5. Od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał ŚWIECE i BARANKI WIELKANOCNE. Będzie można także pobrać tzw. TORBY CHARYTATYWNE, do których składamy żywność o długim terminie ważności lub środki chemiczne. Również przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ULOTKI, z których dowiemy się jak można przekazać 1% podatku dla Caritas. Zachęcam do podjęcia tych inicjatyw miłosierdzia.


6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE, które poprowadzi ks. Sławomir Burakowski, chrystusowiec, posługujący na co dzień w sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa w Szczecinie.

Rekolekcje potrwają od niedzieli, 15 marca do środy, 18 marca. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. oraz ks. rekolekcjonista wygłosi kazanie pasyjne podczas Gorzkich Żali.

Natomiast od poniedziałku do środy włącznie będą dwie Msze św. z nauką rekolekcyjną - o godz. 9.00 i o godz. 18.00. W tych też dniach codziennie będzie nabożeństwo o godz. 15.00. I tak - w poniedziałek spotkamy się na cmentarzu na modlitwie różańcowej za naszych zmarłych, we wtorek w kościele będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w środę również w kościele różaniec za parafię, a po nim konferencja dla wszystkich grup różańcowych. Od poniedziałku będzie również okazja do spowiedzi rekolekcyjnej już od godz. 17.00, kiedy to będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Plan rekolekcji wywieszony jest już w gablocie.


7. Przypominam o organizowanym WYJEŹDZIE DLA DZIECI do Stargardu 28 marca, w sobotę. Bliższe informacje u ks. Marcina, który z tyłu kościoła udostępnił ulotki z programem tego spotkania.


8. Chętnych na PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH w październiku br. zapraszam do zgłaszania swojego udziału. Do tej pory zapisała się połowa wymaganej minimalnej liczby.


9. W gablocie wywieszony jest także RAMOWY PROGRAM WIZYTACJI BISKUPIEJ w naszej parafii.


10. INTENCJE MSZY ŚW. w nadchodzącym tygodniu.


11. Taca z przyszłej niedzieli jest inwestycyjną, a dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na ogrzewanie kościoła. Za każdą ofiarę z serca dziękuję.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


159 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page