top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkiego Postu - 28 lutego 2021 -


1. Dziś rozpoczynamy nasze WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. dr. Pawła Jasinę, chrystusowca, który pracuje jako wychowawca w naszym seminarium w Poznaniu i już dziś dziękujemy mu za poprowadzenie nas drogami rekolekcyjnymi.

Co do planu rekolekcji - dziś nauka na każdej Mszy św. i ks. Paweł wygłosi również kazanie pasyjne podczas Gorzkich Żali. W poniedziałek, we wtorek i w środę będą 2 Msze św. z nauką rekolekcyjną - o godz. 9.00 i godz. 18.00. Codziennie przez te trzy dni będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. Dodatkowo o godz. 15.00 w poniedziałek zapraszamy na nasz cmentarz na różaniec za zmarłych, we wtorek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową do kościoła oraz w środę na różaniec za parafian i naukę rekolekcyjną.

Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie i w Internecie. Rekolekcje będą transmitowane również przez kamerę: w niedzielę - Msza o godz. 12.00, od poniedziałku do środy - Msza i adoracja od godz. 17.00, dodatkowo we wtorek i w środę nabożeństwa o godz. 15.00.


2. W związku z rekolekcjami w poniedziałek nie będzie ani katechezy, ani nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci.

Terminy kolejnych KATECHEZ DLA DZIECI Z KLASY III - 8 i 22 marca dzieci z klasy „a”, 15 i 29 marca dzieci z klasy „b”. Terminy są już również podane w Internecie.


3. W poniedziałek, 1 marca będziemy przeżywać NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, a przez lata byli celowo wykreślani z najnowszej historii Polski. Wśród żołnierzy, którzy zginęli należy przywołać ks. Rudolfa Marszałka, chrystusowca, rozstrzelanego w 1948 roku w więzieniu na Mokotowie i do dziś nie jest znany jego grób.

Dziękujemy za symboliczną wiązankę, która została złożona przy tablicy, upamietaniającej wszystkich bohaterów, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę.


4. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTA MIESIĄCA.

Tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. w czwartek LSO i ich rodziny, w piątek księża odwiedzą z sakramentalną posługą naszych chorych, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie na godz. 8.00 i później na Mszę św. na godz. 9.00.


5. Dziękując Wam za dotychczasową obecność na nabożeństwach wielkopostnych, w dalszym ciągu zapraszamy do licznego w nich uczestnictwa. Dla przypomnienia - w piątek o godz. 17.15 - WYPOMINIKI ROCZNE, zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia i później nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży w piątek o godz. 18.45.

Z kolei w niedzielę GORZKIE ŻALE o godz. 17.15.


6. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszam na MĘSKI RÓŻANIEC.


7. W zeszłą niedzielę na TACĘ INWESTYCYJNĄ złożyliście 3 120,00 zł, za co z serca dziękujemy. Potrzeba, aby zrobiło się ciepło, by móc podjąć remont bocznych drzwi do kościoła oraz wymianę głównych.


8. INTENCJE mszalne.


9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. JANA JÓRGIELEWICZA z Ognicy, śp. MARIANA PŁASZCZYKA z Bytowa, śp. ARTURA BYKOWSKIEGO z Dobrzan. W zeszłą niedzielę zginął w wypadku śp. IRENEUSZ BYLEWSKI z Dobrzan i zmarł także śp. MICHAŁ STOLAREK z Kóz - termin ich pogrzebu jeszcze nie został ustalony. Zmarła także śp. SABINA BYKOWSKA z Dobrzan - jej pogrzeb odbędzie się 6 marca (w sobotę) o godz. 11.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

391 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page