top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkiego Postu - 13 marca 2022 -


1. Od poniedziałku swoje REKOLEKCJE rozpoczynają DZIECI. Będą one prowadzone w szkole. Tylko w ostatnim dniu, w środę, zapraszamy dzieci do kościoła na Mszę św. Grafik rekolekcji został podany dzieciom. Rekolekcje te poprowadzi ks. Robert Ozimkiewicz, chrystusowiec, który pracuje w parafii NSPJ w Szczecinie.


2. Natomiast w przyszłą niedzielę rozpoczniemy REKOLEKCJE PARAFIALNE. Poprowadzi je z kolei ks. Marcin Stefanik, również chrystusowiec, który od niedawna także pracuje w parafii NSPJ w Szczecinie. Program rekolekcji podamyw przyszłą niedzielę.


3. W Wielkim Poście zapraszamy w niedziele na GORZKIE ŻALE na godz. 17.15, a w piątki na DROGĘ KRZYŻOWĄ. Dorosłych po modlitwie za zmarłych o godz. 17.15, dzieci na godz. 16.30, a młodzież po wieczornej Mszy św. Za udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

Zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu od wtorku do czwartku włącznie na godz. 17.00.


4. Dla przypomnienia - bo różne ostatnie wydarzenia zachwiały wyznaczoną kolejkę - informujemy, że w tym tygodniu KATECHEZĘ przed I KOMUNIĄ ŚW. mają dzieci z grupy III. Katechezy odbywają się w czwartki o godz. 16.30.


5. W sobotę, 19 marca będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ św. JÓZEFA. Jest to dzień szczególnych modlitw za mężczyzn. Zapraszamy wszystkich na wieczorną Mszę.

Natomiast ODPUST ku czci św. Józefa odprawimy w KĘPNIE w niedzielę. Msza odpustowa o godz. 15.00. Z racji odpustu w przyszłą niedzielę wyjątkowo zmienimy godzinę Mszy św. w Krzemieniu. Zostanie ona odprawiona o godz. 12.00.


6. Już dziś informujemy, że SPOTKANIE z RODZICAMI DZIECI, przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 21 marca, w poniedziałek o godz. 19.00. Spotkanie to będzie dotyczyło spraw organizacyjnych.


7. Od przyszłej niedzieli, czyli od 20 marca nasz Parafialny Zespół Caritas rozpocznie AKCJĘ POMOCY WIELKANOCNEJ, która będzie polegać na rozprowadzaniu świec wielkanocnych, jak również toreb miłosierdzia.


8. Także już dziś chcielibyśmy zaprosić dzieci z klas 1-6 na wyjazd do Stargardu (parafia Chrystusa Króla) na WARSZTATY GÓRY TABOR JUNIOR, który odbędzie się 2 kwietnia o 9.00 (sobota). Powrót planowany jest na godz. 15.00. Podczas tego spotkania będzie wspólna Msza św., i między innymi: sztuki walki z żołnierzami, żołnierski tor przeszkód, kolorowa chemia, warsztaty małego majsterkowicza, zajęcia z florystyki (plecenie kolorowych wianków) możliwość wzięcia udziału w strefie beauty i wiele innych atrakcji.

Ks. Marcin przygotuje specjalne ulotki z całym harmonogramem wyjazdu.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej parafii śp. MARIANNA ADAMKIEWICZ z Kóz.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

268 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page