top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na II niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkiego Postu - 5 marca 2023 -


1. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na MĘSKI RÓŻANIEC.


2. Również dzisiaj rozpoczynamy nasze REKOLEKCJE PARAFIALNE, które przeprowadzi ks. dr Łukasz Wacław, chrystusowiec, sekretarz generalny naszego Zgromadzenia zakonnego z Poznania.

Dzisiaj nauki na każdej Mszy św. oraz wieczorem kazanie pasyjne podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17.15.

W poniedziałek o godz. 9.00 i 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną, o godz. 15.00 w kościele koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej wyświetlimy w kościele 1 odcinek pt. „Wybrałem cię po imieniu” serialu „The Chosen” – „Wybrani”. Jest to fabularyzowana opowieść o Ewangelii.

We wtorek o godz. 9.00 i 18.00 Msza św. z nauką, o godz. 15.00 na cmentarzu przy krzyżu różaniec za zmarłych, a od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. 2. Odcinek serialu pt.: „Szabat”.

W środę – z racji, że w tym dniu również dzieci będą mieć rekolekcje w kościele – Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 12.00 i 18.00. O godz. 15.00 w kościele różaniec za parafian z krótką konferencją. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. wieczornej 3. odcinek serialu zatytułowany: „Jezus kocha dzieci”.

Każdego dnia jest możliwość spowiedzi pół godziny przed ranną Mszą św. i wieczorem podczas adoracji od godz. 17.00. Na Mszach św. w środę będziemy zbierać tacę, którą przeznaczymy na potrzeby rekolekcjonisty.

Serdecznie zapraszamy.


3. Od poniedziałku do środy swoje REKOLEKCJE będą mieć także DZIECI. Rekolekcje dla nich przeprowadzi ks. Maksymilian Ślusarczyk, chrystusowiec, pracujący obecnie w Pyrzycach. Nie wchodząc w szczegóły programu, informujemy tylko, że dzieci dwa dni rekolekcji będą przeżywać w szkole, a w środę zaprosimy je do kościoła.


4. W piątek zapraszamy na nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ – dzieci na godz. 16.30, dorosłych na godz. 17.30, z tym że o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych w Wypominkach rocznych, a młodzież na godz. 19.00.


5. Od dziś można zabierać ze sobą „TORBY MIŁOSIERDZIA”, by tak jak w innych latach zapełnić je produktami spożywczymi o długoterminowej ważności lub produktami chemicznymi. Przed świętami nasz parafialny zespół Caritas rozniesie je potrzebującym.

Przy okazji zachęcamy do dzielenia się JAŁMUŻNĄ WIELKOPOSTNĄ, którą przeznaczymy poprzez Caritas na Ukrainę. Ofiary można składać do końca marca do skarbony przy kracie.


6. Ponieważ z końcem marca kończy się program unijny „REGION DOBREGO WSPARCIA” - prowadzony przez Caritas - i wiele osób pyta, czy będzie kolejna edycja tego programu. Pragniemy poinformować, że niestety na razie nie jest przewidziany kolejny taki program. Zakończenie programu nie jest zależne od Caritasu, ale od środków unijnych. Jeżeli coś się pojawi, to z pewnością nasza parafia zaangażuje się w taki program.


7. Przypominamy o wpłacie całej kwoty na pielgrzymkę na DOLNY ŚLĄSK. Prosimy to uczynić do 15 marca.

Równocześnie – mimo, że jest jeszcze sporo czasu – zapraszamy do zapisów na PIELGRZYMKĘ samolotową do GRECJI w dniach 8-15 października. Mamy już sporo zapisanych osób, ale są jeszcze wolne miejsca.


8. INTENCJE mszalne.


9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. TERESA GRZEGORCZYK z Dobrzan. Dokładna data pogrzebu nie została jeszcze ustalona.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


10. We środę będziemy przeżywać DZIEŃ KOBIET i już dziś wszystkim Drogim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia i wspieramy je naszą modlitwą.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

288 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page