top of page

Ogłoszenia na III niedzielę Adwentu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę Adwentu „Gaudete”

- 17 grudnia 2023 -

 

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. W sposób szczególny zapraszamy w tym tygodniu na ostatnie Roraty w tym roku. Kto uczęszcza regularnie to zachęcamy do wytrwania, a kto jeszcze nie był, aby zdobył się na uczestnictwo w tym ostatnim tygodniu. Dotyczy to również dzieci.


2. Nie wyznaczamy specjalnego czasu na spowiedź świąteczną, ale za to okazja do spowiedzi będzie każdego dnia, od jutra, zarówno pół godziny przed Mszą, jak i w trakcie Mszy, i to zarówno rano, jak i wieczorem. Dotyczy to także dwóch Mszy w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 – jeden ksiądz będzie odprawiał Mszę św., a jeden spowiadał. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.


3. Nasz Parafialny Zespół Caritas prosi, aby „torby miłosierdzia” przynieść wypełnione produktami najpóźniej do Mszy roratniej we wtorek. Potrzeba bowiem wszystkie te produkty odpowiednio podzielić i rozwieźć przed świętami.


4. W najbliższą środę, tj. 20 grudnia, zapraszamy Róże Różańcowe, Jasnogórską Rodzinę Różańcową i inne chętne osoby na kolejną konferencję po Mszy św. wieczornej.


5. Wszystkie dzieci, które przyniosą za tydzień w niedzielę (tj. 24 grudnia) na poranne Msze o godz. 9.00 lub o 11.00 pełny i pokolorowany szablon z Rorat, otrzymają małą nagrodę.


6. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia. Stąd filie, na których w tym roku będziemy celebrować Pasterki, niedzielną Mszę św. będą mieć w sobotę, tj. 23 grudnia. I tak w sobotę Msza będzie w Bytowie i Kępnie o godz. 17.00 oraz w Ognicy i w Odargowie o godz. 18.30.

Z kolei Pasterki na tych filiach, 24 grudnia będą w następującym porządku: Bytowo o godz. 21.00, Odargowo o godz. 22.00, natomiast Ognica i Kępno o godz. 22.30.


7. W kościele parafialnym Pasterki będą dwie – o godz. 21.00 i o 24.00. W sposób szczególny na Pasterkę na godz. 21.00 zapraszamy dzieci i prosimy, aby dzieci na tę właśnie Mszę św. przebrały się za postacie ze stajenki Betlejemskiej.

Wieczorem 24 grudnia w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę WIGILIJNEJ WIECZERZY. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie – mimo, że jest to niedziela – zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią modlitewną obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.


8. Już dziś informuję, że w tym roku odwiedziny duszpasterskie, zwane popularnie kolędą, rozpoczniemy w tygodniu po świętach, a dokładnie we czwartek 28 grudnia, gdyż ferie zimowe w naszym województwie rozpoczną się już w połowie stycznia. Kolędę rozpoczniemy od wiosek: Odargowa, Ognicy, Szadzka i Kępna. Szczegółowy plan kolędy w najbliższym czasie zostanie zamieszczony w Internecie. Odwiedziny będą odbywać się w tradycyjnej formie, tzn. od domu do domu.


9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. Z serca za ofiary dziękujemy.

Na czas świąt będzie otworzone główne wejście do kościoła, mimo, że schody i podjazd nie zostały jeszcze wykończone. Do robót przy podjeździe wrócimy po Nowym Roku, wtedy znów będziemy wchodzić do kościoła wejściem bocznym do zakończenia prac.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł z naszej parafii śp. KRZYSZTOF RACZYŃSKI z Dobrzan. R.i.P.

 

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

325 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page