top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na III niedzielę Adwentu (12.12.2021)

Zaktualizowano: 12 gru 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III niedzielę Adwentu - „Gaudete” - 12 grudnia 2021 -


1. Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku - Obrończyni życia ludzkiego i Patronki dzieci poczętych. W wielu miejscach naszej Ojczyzny są dziś organizowane PROCESJE RÓŻAŃCOWE ZA POLSKĘ. Podczas tych procesji wierni modlą się o zaprzestanie dzieciobójstwa i wynagradzają Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, szczególnie za grzechy przeciwko życiu! Na taką procesję zapraszamy również wszystkich w naszej parafii po dzisiejszej wieczornej Mszy św.


2. W dalszym ciągu zapraszamy w kolejne dni Adwentu na RORATY. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i w czwartki, a po Roratach na śniadanie do salki.

Zachęcamy także już dziś, aby powoli korzystać ze spowiedzi świątecznej, nie odkładając tego duchowego przygotowania na ostatnią chwilę. Przeżywanie świąt ma wtedy sens, gdy nasze serca są czyste i możemy przyjąć do niego Chrystusa Eucharystycznego.


3. W czwartek, 16 grudnia kandydaci do bierzmowania z klas 7-8 spotykają się w kościele o godz. 17.30 - adoracja, okazja do spowiedzi, Msza św. z krótką nauką, a po Mszy KONCERT ks. MACIEJA CZACZYKA, gitarzysty i piosenkarza, zwycięzcy 2. edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”, który po nagraniu płyty i kilku latach kariery, wybrał szczecińskie seminarium i powołanie kapłańskie. Wstęp na koncert jest wolny, zapraszamy wszystkich chętnych.


4. W najbliższy piątek ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.


5. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w najbliższą sobotę, tj. 18 grudnia, o godz. 17.00 w świetlicy Kozach odprawimy Mszę św.


6. Serdecznie zapraszamy do udziału w OBOZIE NARCIARSKIM w Szczyrku, który organizujemy w pierwszym tygodniu ferii zimowych, tj. od dn. 31 stycznia do 5 lutego 2022 r. Wyjazd w poniedziałek, powrót w sobotę - 4 pełne dni jazdy na stokach Szczyrku i okolic. Zakwaterowanie, wyżywienie w domu rekolekcyjnym „Orionówka” w Międzybrodziu Bialskim, przejazd autokarem, codzienne dowozy na stoki oraz ubezpieczenie - 700 zł od osoby.

Natomiast wypożyczenie sprzętu oraz karnety narciarskie - zależnie od potrzeb i planów sportowych (np. karnet 4-dniowy dla dorosłego kosztuje ok. 500 zł) - każdy pokrywa we własnym zakresie. Zgłoszenia są przyjmowane do końca grudnia. Zapisy w zakrystii, na plebanii lub telefonicznie.


7. W przyszłą niedzielę TACĘ przeznaczymy NA INWESTYCJE.

W minionym tygodniu, a dokładnie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia nasza figura Matki Bożej Fatimskiej otrzymała prezent w postaci nowego postumentu. Wykonali go stolarze, którzy zrobili konfesjonały oraz drzwi do kościoła. Otrzymaliśmy także od nich dwa nowe klęczniki, które stoją przed ołtarzem.

Bardzo serdecznie im za te wykonane prace dziękuję i będziemy chcieć z nimi w dalszym ciągu współpracować.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. JAN BYKOWSKI z Dobrzan i śp. STEFAN ROKOSZ z Odargowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

233 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page