• ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na III niedzielę w ciągu roku


- 24 stycznia 2021 -


1. W tym tygodniu na MSZE „KOLĘDOWE” zapraszamy: w poniedziałek do kościoła w Ognicy parafian z Ognicy i Sierakowa; we wtorek - mieszkańców Błotna i Kolonii Błotno; w środę - mieszkańców Bytowa; w czwartek - parafian z Krzemienia, Grabnicy i Dolic. Program spotkań na filiach - o godz. 16.30 różaniec i o godz. 17.00 Msza św.


2. Dzisiaj przeżywamy „DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z CHORWACJĄ” po silnym trzęsieniu ziemi w tym kraju. Modlimy się w ich intencjach, a także po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek Caritas na pomoc poszkodowanym.


3. Z serca dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na TACĘ INWESTYCYJNĄ, która wyniosła 2 830 zł.


4. Ponieważ do szkół wróciły dzieci z klas 1-3, stąd już dziś informujemy, że od lutego rozpoczniemy SPOTKANIA Z DZIEĆMI, przygotowującymi się do I Komunii św. Spotkania te będą tradycyjnie w poniedziałki, o godz. 16.30, tutaj w kościele. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich norm sanitarnych.

W przyszłym miesiącu przewidujemy spotkanie 1 i 15 lutego dla dzieci z klasy III A, natomiast 8 i 22 lutego dla dzieci z klasy III B. Prosimy także rodziców o obecność na tych spotkaniach.


5. Ponieważ u niektórych osób zrodziły się obawy, co do HIGIENICZNOŚCI PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚW. NA KLĘCZNIKU, pragniemy uspokoić, że ten sposób wydaje się najbardziej bezpieczny. Po pierwsze dlatego, że usta przyjmującego są poniżej twarzy księdza; po drugie - kapłanom łatwiej jest udzielić Komunii św. osobie, która klęczy, gdyż wtedy jest mniejsze ryzyko przypadkowego dotknięcia ust przyjmującego; po trzecie - klęczniki są dezynfekowane.

Zawsze jednak - o czym już mówiliśmy - gdy ktoś nie może klęknąć lub ma mimo wszystko obawy, można podejść do klęcznika i ksiądz bez problemu również udzieli Komunii dla osoby w postawie stojącej.

Przy tej okazji informujemy, że przy wejściu do kościoła został postawiony aparat do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Wystarczy podłożyć dłonie pod pojemnik i płyn dezynfekcyjny sam poleci.


5. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, która wystawiona jest na stoliku w kruchcie.


6. INTENCJE mszalne.


7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. JÓZEF PUŁAWSKI i śp. MARTA ŻABA, której pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę o godz. 9.30.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

236 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

  • Grey Facebook Icon

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH