top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na III Niedzielę w ciągu roku - 26.01.2020

Zaktualizowano: 28 sty 20201. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH. Dziś też przypada DZIEŃ ISLAMU. I jest to także, ustanowiona przez papieża Franciszka, NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO.


2. Dziękuję za TACĘ INWESTYCYJNĄ z zeszłej niedzieli. Do tej pory na drobne inwestycje odłożyliśmy 3 500 zł. Pieniądze te przeznaczymy m.in. na nowe meble do naszego Biura parafialnego. Równocześnie pragnę podziękować Panu Bronisławowi za nieocenioną pomoc i pracę przy porządkowaniu dokumentów, znajdujących się w Biurze.


3. Zakończyliśmy ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE w naszej parafii. Był to z jednej strony wytężony czas pracy dla księży, ale z drugiej był to piękny czas spotkań i różnych rozmów. Z serca dziękujemy za przyjęcie księży pod swój dach, za życzliwe słowo, czy też gest. Niech każdemu z Was Pan Bóg hojnie wynagrodzi za okazane serce.


4. Parafia św. Józefa w Stargardzie zaprasza wszystkich w najbliższy czwartek, tj. 30 stycznia br. do kościoła św. Jana w Stargardzie na WIECZÓR CHWAŁY I UWIELBIENIA, który rozpocznie się Mszą Świętą o 18.30, po której będzie adoracja z modlitwą uwielbienia i uzdrowienia. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Lew Judy.


5. Wciąż zapraszam na PIELGRZYMKĘ ŚLADAMI KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO i na jego beatyfikację w czerwcu br. Do tej pory zgłosiło się zaledwie 17 osób z naszej parafii.


6. W tym tygodniu przypada PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii o godz. 9.00, a wcześniej na godz. 8.00 na pierwszosobotnie nabożeństwo.


7. Ks. Michał już dziś zaprasza na 6 lutego - w I Czwartek miesiąca - na drugą część warsztatów „DOTKNIJ, POCZUJ I ZAKOCHAJ SIĘ W EUCHARYSTII”. Będzie mowa na temat gestów i postaw w czasie Mszy Świętej.

Równocześnie informujemy, że w I Czwartek nie będzie spotkania z rodzicami LSO. To spotkanie przełożymy na przyszłą sobotę, tj. 8 lutego i wtedy będzie to spotkanie organizacyjne przed wyjazdem LSO i ministrantów na obóz do Bukowiny Tatrzańskiej.


8. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Mszę św. przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia wesprzemy też materialnie zakony klauzurowe.

Wieczorem z kolei, po Mszy św., odbędzie się kolejny męski różaniec.


9. Zachęcam do lektury PRASY KATOLICKIEJ. Jest tradycyjnie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.


10. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ŚP. STANISŁAWA KUPRACZA z Ognicy, a także zmarł ŚP. HENRYK WASIUK z Dobrzan, którego pogrzeb będzie jutro. R.i.P.


12. Wszystkim niech Pan błogosławi.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

136 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page