top of page

Ogłoszenia na III niedzielę wielkanocną

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na 3 Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

- 14 kwietnia 2024 -

 

1. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy do kościoła parafialnego młodzież z klas VII, przygotowującą się do Bierzmowania, na comiesięczną konferencję.


2. Zapraszamy wszystkich dziś na godz. 15.00 do kościoła parafialnego, gdzie chcemy włączyć się w VIII Narodowe Czytanie Pisma św. W tym roku przyświeca nam hasło: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele” i będziemy czytać fragment Dziejów Apostolskich.

Niech to wydarzenie będzie zachętą dla każdego z nas, abyśmy osobiście często brali do ręki Pismo św. i je czytali, i rozważali.


3. W najbliższą środę, tj. 17 kwietnia zapraszamy Jasnogórską Różę Różańcową, Róże Różańcowe, Męski Różaniec na comiesięczną katechezę, która odbędzie się w kościele po Mszy św. wieczornej. Oczywiście, w tej konferencji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą pogłębić swoją wiarę.


4. W następną niedzielę odpust w naszej kaplicy w Błotnie z racji niedzieli Dobrego Pasterza. Msza odpustowa o godz. 13.00, po której mieszkańcy Błotna zapraszają na poczęstunek.

Za tydzień będziemy również gościć w naszej parafii kleryka z seminarium w Poznaniu. Po Mszach św. kleryk będzie zbierał ofiary do puszki na rzecz utrzymania naszego seminarium oraz kształcenia kleryków. Już dziś za ofiary z serca dziękujemy.


5. Za tydzień przypada 3. niedziela miesiąca, stąd tacę przeznaczymy na inwestycje. Przypominamy, że obecnie zbieramy fundusze na dalszy remont plebanii, a konkretnie balkonów od ul. Staszica. Dziękujemy za dar serca.


6. W kruchcie kościoła są wyłożone foldery do zamawiania zbiorowych Mszy św. prymicyjnych, które odprawią tegoroczni prymicjanci chrystusowcy. Zachęcamy do ich zabierania i zamawiania intencji w Poznaniu.

W kruchcie także można nabyć pamiątki pierwszokomunijne. Zebrany dochód z tych pamiątek będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.


7. Przypominamy i zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd wakacyjny w terminie od 18 do 24 sierpnia na Południe Polski. Więcej informacji i zapisy u ks. Dominika.

Również osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Sycylię mogą wpłacać kolejne raty należności. Nie wyznaczamy konkretnej sumy, tylko zachęcamy do systematycznego wpłacania. Całość bowiem należnej kwoty – nie licząc kwoty w euro – parafia będzie musieć zapłacić na początku sierpnia.9. W minionym tygodniu do wieczność z naszej parafii odeszła śp. Zofia Anna Dziwińska z Dobrzan. R.i.P.

 

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

165 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page