top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na III niedzielę Wielkanocną


- 26 kwietnia 2020 -

1. Ponieważ zmieniły się zasady, co do ilości osób w kościele, w związku z tym od przyszłej niedzieli - nie zmniejszając ilości - ZMIENIAMY GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH. Msze Święte niedzielne będą o godz.: w sobotę - godz. 18:00, niedziela - godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Zmieniają się godziny dwóch Mszy - z 10:00 na 10:30, i z 11:00 na 12:00. Podyktowane jest to tym, żeby mieć swobodę czasową między poszczególnymi godzinami Eucharystii.

Proszę sprawdzić godziny zamówionych intencji, ponieważ z powodu obostrzeń przyjęliśmy zasadę, że w niedzielę na jednej Mszy Świętej jest tylko jedna intencja. W związku z tym muszą nastąpić odpowiednie przesunięcia.


2. W tym tygodniu będziemy przeżywać I PIĄTEK i I SOBOTĘ MIESIĄCA. W związku z tym w piątek księża udadzą się z posługą do chorych. Proszę dać nam znać, jeżeli któryś z chorych nie chce przyjąć tej posługi w obawie przed trwającą jeszcze epidemią.

W sobotę o godz. 8:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i o godz. 9:00 Msza Święta. W tym dniu również będzie Msza o godz. 18:00.


3. Zapraszam od wtorku do piątku na ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W środę zapraszam na NOWENNĘ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na WYPOMINKI ROCZNE już o godz. 17:30.

Również w piątek rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które będziemy odprawiać 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną. Wtedy odśpiewamy Litanię Loretańską, a podczas Mszy, w ramach kazania, będziemy słuchać czytanek przygotowanych na maj.


4. Ponieważ UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI przypada w przyszłą niedzielę, stąd liturgiczny obchód będziemy przeżywać w sobotę.

Wracamy powoli do różnych inicjatyw duszpasterskich. Stąd w niedzielę 3 maja zapraszam na MĘSKI RÓŻANIEC. Nie może on odbyć się ulicami naszego miasta, stąd będziemy modlić się w kościele po wieczornej Mszy Świętej.

Równocześnie, powołując się na apel papieża Franciszka, zapraszam wszystkich do indywidualnej modlitwy różańcowej o ustanie epidemii.


5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 13:00 będzie MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA W BŁOTNIE. W normalnych warunkach zapraszałbym Was do wzięcia w nim udziału. Teraz jednak proszę łączyć się duchowo, tym bardziej, że kaplica w Błotnie nie jest duża.


6. Na stoliku w kruchcie jest wystawionych jeszcze kilka ŚWIEC WIELKANOCNYCH. Możemy je nabyć, wspierając w ten sposób Caritas.


7. Pragnę poinformować, że w przyszłym tygodniu nasz dekanat będzie WIZYTOWAŁ KS. ARCYBISKUP. Na razie wiem, że w naszej parafii będzie 4 maja o godz. 16:30 w Kępnie i 5 maja o godz. 16:30 w Błotnie i o godz. 18:00 w Odargowie. Terminy dalszych dni wizytacji podam po ustaleniu. Z powodu trwającej epidemii wizytacja ta będzie mieć bardzo skromny przebieg, z zachowaniem oczywiście wszystkich przepisów sanitarnych.


8. Informuję także, że z powodu epidemii, otrzymałem od ks. Arcybiskupa zgodę na udzielenie kandydatom z naszej parafii SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Ponieważ musi się ono odbyć również zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, stąd będzie to tzw. rodzinne Bierzmowanie, polegające na tym, że podczas jednej Mszy Świętej Sakrament otrzyma maksymalnie 5 osób. Na dodatkowej Mszy będą mogli być obecni tylko: kandydat, jego świadek, i jego rodzice. Udzielanie Sakramentu planujemy rozpocząć od 11 maja.


9. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


10. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się dwa pogrzeby: śp. JÓZEFA MARCZAKA z Kóz i śp. RYSZARDA KOWALSKIEGO z Dobrzan. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

408 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page