top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną

Zaktualizowano: 18 kwi 2021


- 18 kwietnia 2021 -


1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIII TYDZIEŃ BIBLIJNY, który ma nas zachęcić do czytania i rozważania słowa Bożego. Sięgajmy często po Pismo św. w swoich domach i czytajmy je nawet wspólnie w rodzinie.

Zapraszamy dziś na nabożeństwo słowa Bożego, na godz. 15.00. W ramach V NARODOWEGO CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO przeczytamy całą Ewangelię wg św. Marka.


2. Jutro ks. Marcin przeprowadzi KATECHEZĘ dla dzieci z OBU KLAS III. Katecheza ta będzie przez Internet o godz. 16.30.

Równocześnie pragniemy poinformować, że z racji wciąż panującej epidemii i nałożonych w związku z tym ograniczeń, w tym roku planujemy zorganizować I Komunię w trzech grupach, jak również tzw. Komunię rodzinną. TERMINY I KOMUNII w grupach to: 15 maja, godz. 12.00 (sobota); 16 maja, godz. 12.00 (niedziela) i 11 lipca, godz. 12.00 (niedziela). Już dziś prosimy, aby na te Msze św. przyszły tylko osoby związane z dziećmi, a i tak pewnie część gości będzie musiała uczestniczyć na zewnątrz kościoła.


3. W najbliższy piątek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, głównego patrona Polski, jest to zarazem odpust w naszym kościele filialnym w Bytowie. Msza odpustowa o godz. 19.30. W piątek z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Z kolei w przyszłą niedzielę przypada odpust w kaplicy w Błotnie, bo będzie to tzw. niedziela Dobrego Pasterza. Msza odpustowa w Błotnie o godz. 13.00. Wyjątkowo w tym dniu zostanie zmieniona kolejność odprawiania Mszy św. na naszych filiach - w Krzemieniu, Bytowie i w Ognicy.


4. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę do puszek Caritas. Zebraliśmy 768 zł.

Dziękujemy także za ofiary na dzisiejszą tacę, która była tacą inwestycyjną.


5. Za zgodą ks. Arcybiskupa Urząd Statystyczny w Szczecinie informuje, że 1 kwietnia ruszył NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany ustawowo do wypełnienia formularza spisowego. Można tego dokonać za pomocą strony spis.gov.pl lub dzwoniąc pod numer 22 279 99 99. Jeżeli tego spisu nie dokonamy sami, to po 4 maja skontaktuje się z nami rachmistrz telefoniczny, i wówczas musimy udzielić informacji. Nie ma możliwości odmowy.


6. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

211 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page