top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną - 1 maja 2022 -


1. Z racji na I niedzielę miesiąca zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. wszystkich mężczyzn na nasz MĘSKI RÓŻANIEC ulicami Dobrzan.


2. Rozpoczynamy maj. Chcemy w tym miesiącu w sposób szczególny zwracać się do Matki Bożej w nabożeństwie majowym, śpiewając każdego dnia o godz. 17.45 LITANIĘ LORETAŃSKĄ.


3. Dzieci swoje NABOŻEŃSTWO MAJOWE będą mieć w poniedziałki, w środy i w czwartki o godz. 17.00, z tym że dzieci będą gromadzić się przy grocie Matki Bożej. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii, w sposób szczególny te, które przygotowują się do I Komunii.


4. We wtorek, 3 MAJA przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w kościele parafialnym według porządku niedzielnego, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.


5. W środę, 4 maja przypada z kolei WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA, patrona m.in. straży pożarnej. Przy tej okazji składamy najlepsze życzenia naszym strażakom i wyrażamy im naszą wielką wdzięczność za ratowanie życia i mienia, a także za to wszystko, co czynią dla naszej wspólnoty parafialnej i gminnej. Ogarniamy ich naszą modlitwą i niech realizuje się w ich życiu ich hasło: „Bogu na chwałę, człowiekowi na ratunek”.


6. W tym tygodniu przypada także I CZWARTEK, I PIĄTEK I i SOBOTA MIESIĄCA. Stąd w czwartek zapraszamy na Mszę św. naszą Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami. Chcemy w sposób szczególny w tym dniu modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W tym tygodniu księża udadzą się także z posługą sakramentalną do naszych chorych.

Z kolei w sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00 i na Mszę św. na godz. 9.00.


7. W przyszłą niedzielę, z racji na tzw. NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA będziemy gościć w naszej parafii kleryka Piotra, który był z nami także podczas świąt. W tym dniu do skrzynki przy kracie będzie można składać ofiary na nasze Seminarium w Poznaniu.

Za tydzień ODPUST w BŁOTNIE. Msza odpustowa o godz. 14.00, a później mieszkańcy zapraszają wszystkich gości na poczęstunek.


8. Od 4 maja, czyli od środy rozpoczynamy BEZPOŚREDNIE PRZYGOTOWANIE do I KOMUNII ŚW. Katechezy z próbami będą odbywać się o godz. 15.30 według grafiku, który podał już dzieciom ks. Marcin. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie tych terminów.

Z kolei wszystkim parafianom przypominamy, że I Komunia św. w naszej parafii będzie w dwóch terminach - 15 i 22 maja.


9. Z kolei w czwartek, 5 maja o godz. 19.00 w kościele odbędzie się SPOTKANIE z RODZICAMI tegorocznych kandydatów do Bierzmowania, czyli młodzieży z klas 8. Obecność rodziców obowiązkowa.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 13 czerwca, o godz. 18.00 i udzieli tego sakramentu ks. abp. Andrzej Dzięga.


10. Informacja odnośnie PIELGRZYMKI do KRAKOWA i OKOLIC. Bardzo prosimy, aby osoby, które zapisały się na nią do przyszłej niedzieli podały dane potrzebne do realizacji pielgrzymki, a także wpłaciły całą kwotę, tj. 1190 zł.


11. Zostały WYCENIONE ŁAWKI i KRZESŁA, które chcemy wymienić w naszym kościele. Chodzi o miejsca dla ministrantów, księży oraz klęcznik, który używamy do nabożeństw. Planowane są ławki dębowe z zieloną tapicerką. Koszt to 25 000 zł. Prosimy o składanie ofiar na ten cel do skarbony, albo do kopert na tacę z podpisem „Na ławki”.


12. INTENCJE.


13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. ANNA CHAROWSKA z Szadzka i śp. TADEUSZ PIETRYSZAK z Odargowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

329 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page