top of page

Ogłoszenia na III niedzielę Wielkanocną


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną, - 23 kwietnia 2023 -


1. Dzisiejsza niedziela jest NIEDZIELĄ BIBLIJNĄ, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby w sposób szczególny właśnie dziś sięgnąć po lekturę biblijną. Dziś również są ogólnopolskie uroczystości związane z VII NARODOWYM CZYTANIEM PISMA ŚWIĘTEGO, które odbędą się w Kościele Wszystkich Świętych oraz na Placu Teatralnym w Warszawie, a także tradycyjnie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie i na Jasnej Górze. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana. Zachęcamy do odszukania w telewizji transmisji z tych wydarzeń.


2. Dzisiaj zapraszamy na ODPUST do BYTOWA na godz. 15.00. Chcemy uczcić patrona kościoła – św. Wojciecha.

Z kolei za tydzień, z racji Niedzieli Dobrego Pasterza swój ODPUST będzie przeżywać kaplica w BŁOTNIE. Msza św. o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.


3. W najbliższy piątek w naszym kościele swój COMIESIĘCZNY DZIEŃ SKUPIENIA będą przeżywać chrystusowcy, pracujący na Pomorzu Zachodnim. Stąd zwracamy się z prośbą do Drogich Pań, aby na ten dzień któraś z gospodyń upiekła jakieś ciasto. Bardzo prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Również w piątek przyjedzie do nas kl. Patryk Jaroszek, który pozostanie z nami na tzw. weekend majowy.


4. Informujemy o nowej EDYCJI POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ w 2023 r., którą będzie prowadził nasz dobrzański OPS i Parafialny Zespół Caritas. Pomoc taką mogą otrzymać osoby, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i uzyskujące dochód nieprzekraczający: 1 707,20 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 1 320,00 zł w przypadku osób w rodzinie. Po zaświadczenia prosimy zgłaszać się do OPS-u, a o terminie wydawania żywności przez Caritas poinformujemy.


5. W miniony piątek w Szczecinie dokonano podsumowania programu Region Dobrego Wsparcia, który był programem unijnym, prowadzonym przez Caritas. Z serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten program, w sposób szczególny wolontariuszkom – p. Annie Prościak i p. Barbarze Wak, dzięki których pracy można było ten program zrealizować. Dziękujemy wszystkim opiekunom, jak i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do owocnego funkcjonowania programu. Dziękujemy także Panu Burmistrzowi za udostępnienie busa gminnego, dzięki czemu wolontariuszki, jak i pracownicy tego programu mogli dostać się do Szczecina, by na początku podpisać umowy, a w miniony piątek uczestniczyć w zakończeniu. Niech każdemu za spełnione dobro w tym programie Bóg hojnie wynagrodzi.


6. Pragniemy także poinformować, że rozpoczęcie budowy podjazdu dla wózków do naszego kościoła zaplanowaliśmy na 19 czerwca br.


7. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

194 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Коментарі


bottom of page