top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na III niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkiego Postu - 20 marca 2022 -


1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nasze REKOLEKCJE PARAFIALNE, które poprowadzi ks. Marcin Stefanik, chrystusowiec, pracujący aktualnie w parafii NSPJ w Szczecinie. Rekolekcje potrwają do środy, 23 marca.

Program rekolekcji przedstawia się następująco: dziś (niedziela) nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach św. i dodatkowo ks. Marcin o godz. 17.15 poprowadzi Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Od poniedziałku do środy włącznie będą dwie Msze św. - o godz. 9.00 i 18.00. Oprócz tego zapraszamy na nabożeństwa na godz. 15.00.

I tak: w poniedziałek - koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa w kościele; we wtorek różaniec za zmarłych przy krzyżu na cmentarzu; a w środę różaniec za parafian z nauką rekolekcyjną w kościele.

Codziennie od poniedziałku o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz okazja do spowiedzi św. Tradycyjnie adoracja zostanie zakończona we wtorek nabożeństwem do św. Józefa, a w środę Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.


2. Dzisiaj (niedziela) ODPUST ku czci ŚW. JÓZEFA w Kępnie. Msza św. o godz. 15.00.


3. W poniedziałek, 21 marca, na godz. 19.00 do kościoła zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na SPOTKANIE ORGANIZACYJNE.


4. W najbliższy piątek, 25 marca przypada uroczystość ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. W naszym kościele będą w tym dniu dwie Msze św. - o godz. 9.00 i 18.00.

W tym dniu Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

W związku z tym zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego na godz. 17.15 najpierw na modlitwę za zmarłych, a następnie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które zakończymy odmówieniem w łączności z papieżem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. m.in. w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada także Dzień Świętości Życia. Zapraszamy chętnych do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Po obydwóch Mszach św., ci którzy podejmą się tej adopcji, prosimy, aby pozostali w kościele, by złożyć przyrzeczenie i otrzymać błogosławieństwo na ten czas.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego nie obowiązuje post, ale zachęcamy by mimo to podjąć tę praktykę postu w sposób szczególny w intencji pokoju w Ukrainie.


5. Tradycyjnie w piątek zapraszamy także DZIECI na DROGĘ KRZYŻOWĄ na godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-6 do wzięcia udziału w warsztatach „GÓRY TABOR JUNIOR”, które organizuje Parafia Chrystusa Króla w Stargardzie, dn. 2 kwietnia (sobota). Wszelkich informacji na temat wyjazdu udziela ks. Marcin. Program spotkania będzie dostępny u ks. Marcina i u p. Łukasza.


6. W tym tygodniu odbędą się KATECHEZY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA z klas 8. W czwartek, 24 marca po Mszy św. - grupa z Dobrzan i Kóz, a w piątek, 25 marca po Mszy św. grupa z pozostałych miejscowości. Katechezy są obowiązkowe.


7. W sobotę, 26 marca, na godz. 19.00 zapraszamy Parafialny Zespół CARITAS na SPOTKANIE.


8. Od dzisiaj można nabywać ŚWIECE WIELKANOCNE oraz TORBY MIŁOSIERDZIA. Rozprowadza je nasz Caritas.


9. Dzisiaj z racji 3. niedzieli miesiąca TACĘ przeznaczymy na INWESTYCJE. W naszym kościele przymierzamy się do wymiany siedzeń dla ministrantów i tych, skąd rozpoczynamy Mszę św. W najbliższym czasie podamy więcej szczegółów. Dziękujemy za każdą ofiarę.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. JERZY WIŚNIEWSKI z Dobrzan, ZOFIA GRELA z Ognicy i LEOKADIA BURDUN z Kępna.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

340 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page