top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na IV niedzielę Adwentu


- 20 grudnia 2020 -


1. Rozpoczynamy OSTATNI TYDZIEŃ Adwentu. W dalszym ciągu zapraszamy do uczestnictwa w Roratach o 6.30, a wcześniej zapraszamy do modlitwy Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W sposób szczególny zapraszamy na Roraty w Wigilię, gdyż trzeba nam pamiętać o słowach samego Jezusa - „Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”. Poza tym z pewnych źródeł wiadomo, że po Roratach w Wigilię będzie czekać na wszystkich uczestników miła niespodzianka.


2. OKAZJA DO SPOWIEDZI będzie w następującym czasie: dzisiaj przed każdą Mszą, jak i w jej trakcie; a do środy włącznie przed i na Roratach oraz od godz. 17.00 aż do skutku. W Wigilię również rano od 6.00 i od 10:00 do 13:00.


3. Wieczorem 24 grudnia w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę WIGILIJNEJ WIECZERZY. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z kim może jestem skłócony, albo na kogo jestem obrażony. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna rodzinna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie przez cały dzień zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Niech czas Bożego Narodzenia - w sposób szczególny w tym trudnym roku pandemii - będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do wieczności, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.


4. PASTERKI w naszej parafii zostaną odprawione według następującego porządku:

- w Dobrzanach o godz. 21:00 i 24:00. Na godz. 21:00 zapraszamy w sposób szczególny dzieci.

- w Szadzku i w Ognicy o godz. 22:15.

MSZE ŚWIĘTE w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę, również na filiach. Z tym, że w II dzień Świąt na filiach, które obsługuje ks. Michał, kolejność Mszy św. będzie zmieniona - najpierw Krzemień, potem Bytowo, Błotno i na końcu Ognica. Ta zmiana dotyczy tylko jednego dnia.


5. Do Wigilii można nabywać cały czas OPŁATKI i ŚWIECE. Przypominamy, że świece Caritas znajdują się także w sklepie „Lewiatan” na ul. Mickiewicza i w sklepie „Tomas Market”.

W zakrystii są do nabycia egzemplarze „EWANGELIE NA 2021 ROK. Słowo na każdy dzień” w cenie: 10 zł za mały egzemplarz i 20 zł za duży.

Niestety nie dowieziono kalendarzy na Nowy Rok, ale ma być jeszcze klika egzemplarzy w tym tygodniu.

Przypominamy o kartkach na WYPOMINKI ROCZNE i o ich zwracaniu do końca bieżącego roku.


6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tzw. TACĘ INWESTYCYJNĄ. W ostatnim czasie została zamontowana na balustradzie chóru KAMERA, dzięki której w bieżącym tygodniu - najprawdopodobniej od jutrzejszych Rorat - rozpoczniemy transmisje Mszy i nabożeństw z naszego kościoła. Na razie będziemy mogli oglądać relacje poprzez naszą stronę internetową. Wystarczy wejść w zakładkę „Transmisja na żywo”. Trwają prace, aby tę transmisję móc oglądać także na telewizorze, który oczywiście musi posiadać dostęp do Internetu. Na stronie parafialnej podamy także godziny transmisji. Koszt kamery to 1200 zł plus abonament roczny w wysokości 700 zł, by móc transmitować w Internecie.

W minionym tygodniu po renowacji wrócił na swoje miejsce KRZYŻ MISYJNY sprzed kościoła. Bardzo gorąco dziękujemy naszej OSP za demontaż, transport do stolarni oraz ponowne zamocowanie krzyża. To podziękowanie składamy na ręce p. Krzysztofa Kardasiewicza. Pragniemy także wśród strażaków podziękować Szymonowi Olejnikowi za serce, czas i siły włożone w czyszczenie krzyża. Dziękujemy także p. Sałapacie za przyjęcie krzyża do swojego tartaku, za udostępnienie maszyn oraz za prace wykonane przy konserwacji.


7. Powoli tworzy się dekoracja świąteczna, a na SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA zapraszamy Panów i Panie na środę po wieczornej Mszy św.


8. INTENCJE mszalne.


9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. TADEUSZ RICHTER i śp. ZOFIA HEYER. R.i.P.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

380 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page