top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na IV niedzielę Adwentu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV niedzielę Adwentu - 19 grudnia 2021 -


1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zapraszamy codziennie na RORATY, które po raz ostatni w tym roku odprawimy w Wigilię.

W poniedziałek i w czwartek na Roraty zapraszamy serdecznie dzieci, mimo, że szkoła od poniedziałku przechodzi na tryb zdalnego nauczania. Bardzo prosimy rodziców, aby zmobilizowali swoje dzieci i pomogli im dotrzeć na Roraty, a potem na śniadanie do salki.


2. W nadchodzącym tygodniu okazja do SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ będzie według następującego porządku - od poniedziałku do czwartku włącznie spowiadamy od godz. 6.00 przez całe Roraty, a wieczorem od godz. 17.30 do Mszy, a potem jeszcze po Mszy do godz. 19.00. W samą Wigilię będziemy spowiadać tylko rano od 6.00 do 9.00.


3. W WIGILIĘ tradycyjnie zachowajmy post, tym bardziej, że w bieżącym roku przypada ona w piątek. Nasze spotkanie przy stole wigilijnym rozpocznijmy od odczytania fragmentu Ewangelii, opisującego narodzenie Jezusa (np. Łk 2, 1-20), potem pomódlmy się za rodzinę, za zmarłych, złóżmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem i dopiero wtedy zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej. W Wigilię nie podawajmy na stół żadnego alkoholu.

W kruchcie można nabywać jeszcze opłatki na stół wigilijny.


4. W tym roku PASTERKI odprawimy według następującego porządku - w Dobrzanach o godz. 21.00 i 24.00; w Bytowie o godz. 20.00; w Ognicy o godz. 21.30; w Odargowie o godz. 22.15 i w Kępnie o godz. 22.30.


5. W Boże Narodzenie, jak i w drugi dzień świąt, w święto św. Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego. Również na filiach.


6. Po Nowym Roku pragniemy złożyć Wam WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ, zwaną kolędą. Jednakże zgodnie z otrzymanymi wytycznymi musimy zrobić to nieco w inny sposób. Podobnie jak poprzednio będziemy odprawiać tzw. Msze kolędowe, na które będą zapraszani mieszkańcy poszczególnych ulic lub wiosek, a dodatkowo chcemy udać się z kolędą do tych rodzin, które w sposób wyraźny o to poproszą. Stąd zostały przygotowane kartki, na których rodziny zapraszające księdza wypisują swoje nazwisko, adres i nr kontaktowy. Kartki te znajdują się w kruchcie i prosimy oddać je do Sylwestra - można je wrzucać do skarbony przy kracie, na tacę, lub dostarczyć w inny sposób. Ważne jednak, aby zwrócić je przed końcem roku, abyśmy potem mogli zaplanować kolędę według ulic, czy też wiosek. Wizytę duszpasterską będziemy chcieli rozpocząć od Dobrzan. Na Mszach kolędowych będzie można zabrać ze sobą wodę poświęconą i przygotowaną kartkę z modlitwą pobłogosławienia domu.


7. Ponawiamy zaproszenie na OBÓZ NARCIARSKI do Szczyrku w pierwszym tygodniu ferii zimowych.


8. Firma "OPTO-MARZENIE" informuje, że w najbliższą środę, tj. 22 grudnia w godzinach od 11.00 do 13.00 w przychodni na ul. Strażackiej zostaną przeprowadzone bezpłatne badanie wad wzroku.


9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na TACĘ INWESTYCYJNĄ.

Pragniemy poinformować, że na renowację krzyża przy ul. Zielonej i Jana Pawła zebraliśmy 1 880 zł. Z serca dziękujemy za te ofiary.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. GRZEGORZ PODGÓRSKI z Kępna.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

445 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page