top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Adwentu - 18 grudnia 2022 -


1. Kończymy już Adwent. Przed nami ostatni tydzień tego pięknego czasu. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w Roratach o 6.30, w sposób szczególny tych spośród nas, którym nie udało się jeszcze wziąć udziału w tej Mszy św. wotywnej. Na ostatnie Roraty zapraszamy także dzieci w poniedziałek i w czwartek.


2. W tym tygodniu zapraszamy do skorzystania ze SPOWIEDZI PRZEDŚWIĄTECZNEJ. Można to uczynić od poniedziałku do piątku rano na Roratach – księża będą czekać w konfesjonale od 6.00 przez całe Roraty, oraz wieczorem od godz. 17.30 do końca Mszy i w zależności od potrzeby także po niej.

Dziś na każdej Mszy św. jest ksiądz w konfesjonale.

Natomiast w Wigilię spowiedź potrwa od godz. 6.00 do 9.00.


3. Wieczorem, 24 grudnia w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę WIGILIJNEJ WIECZERZY. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią modlitewną obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.


4. PASTERKI w tym roku w naszej parafii odprawiamy według następującego porządku:

kościele parafialnym w Dobrzanach o godz. 21.00 i 24.00;

na filiach – w Błotnie o godz. 20.00; w Krzemieniu o godz. 21.30; w Szadzku i w Kępnie o godz. 22.15.

W Boże Narodzenie w kościele parafialnym Msze będą o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

W drugi dzień Świąt, w święto św. Szczepana w Dobrzanach Msze będą o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Również w drugi dzień Świąt nie będzie Mszy św. wieczornej.

Na filiach Msze św. odprawiamy bez zmian.


5. Na czas świąteczny, jak również na czas kolędy - którą w tym roku chcemy odprawić tradycyjnie, a rozpoczniemy ją po Nowym Roku - będziemy gościć w parafii ks. EDMUNDA WOJDĘ, chrystusowca z Poznania, który będzie pomagał nam w tych okresach.

6. Można jeszcze nabyć ŚWIECE na STÓŁ WIGILIJNY, OPŁATKI, a w zakrystii są „EWANGELIE NA KAŻDY DZIEŃ” dużego formatu. Ministranci i lektorzy rozprowadzają dzisiaj jeszcze SIANKO na STÓŁ WIGILIJNY.


7. Dzisiejsza taca jest INWESTYCYJNA i przeznaczymy ją - jak już wspominaliśmy - na budowę podjazdu dla wózków. Za każdą ofiarę dziękujemy.

Przy tej okazji bardzo dziękujemy także Nadleśnictwu Dobrzany za choinki do naszego kościoła, jak również za przesłaną dotację na potrzeby parafii, którą też przeznaczymy na podjazd.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności z parafii odeszli: śp. WITOLD KASPRZAK-DŻYBERTI z Dobrzan i śp. HALINA ZAWADZIŃSKA z Odargowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

606 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page