top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na IV niedzielę w ciągu roku


- 31 stycznia 2021 -


1. W minionym tygodniu skończyliśmy nasze SPOTKANIA KOLĘDOWE. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przyszli do kościołów i kaplic, aby prosić o Boże błogosławieństwo dla swojej rodziny. Dziękujemy również za ofiary złożone przy tej okazji.


2. W zeszłą niedzielę do PUSZEK Caritas zebraliśmy 1 164 zł. Pieniądze te zostały przekazane na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dziękujemy za każdy gest miłosierdzia wobec potrzebujących.


3. Jak już informowaliśmy rozpoczynamy KATECHEZY DLA DZIECI z klas III, przygotowujące do I Komunii św. Stąd na jutro, tj. na poniedziałek, na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła dzieci z klasy III a. Prosimy, aby było również obecnych kilkoro rodziców. Ponieważ I Komunia to przede wszystkim duchowe przeżycie dla dziecka, stąd konieczne jest, aby to przygotowanie nie ograniczyło się tylko do lekcji religii w szkole i do wyegzekwowania przez Pana Katechetę wyuczonych formułek.

Kierujemy również gorący apel do rodziców, aby przez swój gorliwy przykład uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii uczyli dzieci miłości do Pana Jezusa. Niestety, co z bólem obserwujemy, w kościele nie ma w większości rodziców, stąd nie ma i dzieci. Oczywiście jest czas epidemii, ale wydaje się, że chyba zbyt łatwo znaleźliśmy wytłumaczenie na brak uczestnictwa we Mszy św., bo przecież normalnie uczęszczamy do pracy, chodzimy do sklepów, a młodsze dzieci do szkoły.


4. We wtorek przypada ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwane również świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Jest to także święto wszystkich osób konsekrowanych, czyli również nas chrystusowców, pracujących w naszej parafii.

W święto Objawienia Pańskiego będą dwie Msze św. - rano o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. święcić będziemy świece, które tradycyjnie nazywamy gromnicami.


5. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Stąd na czwartek w sposób szczególny zapraszamy LSO i ich rodziców. Po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami i z LSO. W piątek tradycyjnie księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W sobotę zaś zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00.


6. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej męski różaniec.


7. W związku z tym, że w Polsce znów są PROTESTY PROABORCYJNE ks. Arcybiskup skierował do nas list, w którym pisze m.in., że „wieloletnie duchowe zmagania w naszej Ojczyźnie, których istotnym obszarem jest ochrona oraz obrona świętości i nietykalności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, ożyły kolejny raz w ostatnich dniach. Ten niezwykle ważny i trudny temat oraz osoby zaangażowane w zbożną ochronę życia trzeba otoczyć dodatkową modlitwą i pokutą dla ich ochrony i umocnienia. A osoby wołające o bezbożną wolność zabijania nienarodzonych trzeba z kolei otoczyć modlitwą i pokutą dla ich nawrócenia i opamiętania. Jest to część naszego katolickiego, ewangelicznego zadania w obecnym pokoleniu”. W dalszej części listu z kolei ks. Arcybiskup prosi nas wszystkich „o podjęcie dodatkowego postu i modlitwy przez najbliższe dziewięć miesięcy, w każdy Pierwszy piątek miesiąca, poczynając już od 5 II 2021 r. [...] W tym przypadku chodzi o dobrowolnie, świadomie podjętą modlitwę i Komunię św. wynagradzającą a także o dobrowolnie podjęty dodatkowy post w tych dniach, w podanych intencjach”.


8. I jeszcze informacja od firmy „Opto-Marzenie” o kolejnym terminie bezpłatnych BADAŃ WZROKU. Badania te odbędą się w najbliższy piątek, tj. 5 lutego, w godz. 10.00-12.00 w przychodni „Lek-Stomed” na ul. Strażackiej.


9. INTENCJE mszalne.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

281 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page