top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną - 8 maja 2022 -1. Dziś tzw. NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. W naszej wspólnocie witamy po raz kolejny kl. Piotra.

Dziś także odpust w kaplicy w Błotnie. Msza odpustowa o godz. 14.00, po której mieszkańcy zapraszają wszystkich na poczęstunek.


2. Każdego dnia przez cały maj śpiewamy LITANIĘ LORETAŃSKĄ o godz. 17.45. Wyjątek będzie stanowił najbliższy piątek. Zapraszamy do uczczenia w ten sposób Matki Najświętszej.

Natomiast DZIECI swoje NABOŻEŃSTWA MAJOWE mają w poniedziałki, środy i czwartki o godz. 17.00 przed grotą Matki Bożej przy kościele.


3. W tym tygodniu w piątek przypada 13 maja, czyli pierwszy w tym roku DZIEŃ FATIMSKI. Wyjątkowo w tym dniu Wypominki będą o godz. 17.30, które zakończymy różańcem. Natomiast po Mszy św. urządzimy procesję fatimską, na zakończenie której zaśpiewamy Litanię loretańską.


4. Za tydzień w niedzielę, 15 maja, o godz. 12.00 w naszej parafii odbędzie się UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla dzieci z klasy 3a.

W związku z tym zmieniamy godziny Mszy św. w kościele parafialnym. I tak Msze św. będą o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00. Tak też będzie w niedzielę 22 maja.

Natomiast w sobotę, 14 maja, o godz. 14.00 odbędzie się PIERWSZA SPOWIEDŹ dla dzieci z kl. 3a. Po spowiedzi próba generalna przed I Komunią św. Pozostałe katechezy i próby wg ustalonego i podanego dzieciom grafiku.


5. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczymy na INWESTYCJĘ. Przypominamy, że w tym momencie zbieramy na wymianę ławek ministranckich i dla księży. Koszt tej inwestycji to 25 000 zł. Przy tej okazji dziękujemy tym ofiarodawcom, którzy już złożyli swoje ofiary na ten cel.


6. Organizacja pielgrzymki do Krakowa i okolic powoli jest finalizowana. Ponawiamy natomiast zaproszenie na PIELGRZYMKĘ do MEDJUGORIE na początku sierpnia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.


7. Wrócił OBRAZ św. JÓZEFA, który od zeszłego roku peregrynował po naszej parafii. Gdyby ktoś jeszcze chciałby zabrać obraz do swojego domu na modlitwę, to można to uczynić, odbierając materiały z zakrystii.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu zmarł śp. WALDEMAR LIPSKI z Dolic.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

177 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page