top of page

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną, - 30 kwietnia 2023 -


1. Od piątku gościmy w naszej parafii kl. PATRYKA z naszego seminarium w Poznaniu. Dzisiaj z racji tzw. Niedzieli Dobrego Pasterza kleryk mówi krótkie świadectwo na zakończenie Mszy św., a ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczymy na potrzeby naszego seminarium w Poznaniu. Módlmy się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w sposób szczególny z naszej parafii.

Dzisiaj także będziemy przeżywać ODPUST w naszej kaplicy filialnej w BŁOTNIE. Msza św. o godz. 14.00.


2. Jutro rozpoczynamy Maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Przez wszystkie dni tego miesiąca – z wyjątkiem I Soboty – będziemy śpiewać LITANIĘ LORETAŃSKĄ o godz. 17.45.


3. We środę przypada uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. w kościele parafialnym, jak również na wioskach według porządku niedzielnego. W Dobrzanach na Mszy św. o godz. 18.00 będzie śpiewał chór Apasjonata.


4. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie ŚW. FLORIANA, patrona m.in. strażaków. W intencji naszej OSP zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na Mszę, aby przez modlitwę wyrazić naszą wdzięczność straży za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem i za ratowanie życia i mienia.


5. Przypada także w tym tygodniu I CZWARTEK, I PIĄTEK I i SOBOTA. Tradycyjnie w piątek księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające o godz. 8.00, a potem na Mszę św. o godz. 9.00. Po Mszy św. wyjdziemy przed kościół i wyjątkowo w tym dniu zaśpiewamy Litanię Loretańską przy naszej grocie.

W wyjątkowo również w nachodzący I Piątek zapraszamy dzieci do spowiedzi nie na godz. 15.30, a na godz. 17.30.


6. W tym tygodniu rozpoczynamy PRÓBY dla DZIECI przed I KOMUNIĄ ŚW., którą będziemy przeżywać 13 maja w dwóch grupach – o godz. 10.00 i 12.00. A próby odbędą się 4 i 5 maja, tj. w czwartek i w piątek – dla klasy III A - o godz. 15.30, a dla klasy III B – o godz. 16.15.


7. W dalszym ciągu zachęcamy do pobierania zaświadczeń z naszego OPS-u, by otrzymać żywność.


8. W tym roku w naszym Zgromadzeniu Zakonnym w Poznaniu zostanie wyświęconych 4 kapłanów i 3 diakonów. Święcenia kapłańskie odbędą się we wtorek 16 maja. Otoczmy nowo wyświęconych naszą modlitwą.

W kruchcie, na stoliku zostały wystawione KARTKI na INTENCJE ZBIOROWE MSZY św. PRYMICYJNYCH. Każdy z nowo wyświęconych kapłanów odprawi w czerwcu 15 Mszy św. w podanych intencjach. Zachęcamy do zabrania tych kartek i do wysłania intencji na wskazany adres do Poznania.


9. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

266 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page