Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

- 22 marca 2020 -

1. Przeżywamy trudny czas epidemii koronawirusa. Apeluję, abyśmy bezwzględnie dostosowywali się do wszystkich apeli i ustaleń służb sanitarnych i innych podejmujących różne decyzje. To wszystko ma służyć naszemu zdrowiu.

Nie wpadajmy jednak w panikę, ale wykorzystajmy tegoroczny bardzo specyficzny czas Wielkiego Postu, jako okazję do zbliżenia się do Boga, ale także do drugiego człowieka, może szczególnie tego, z którym żyję pod jednym dachem.

Skorzystajmy z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Należy jednak w sposób pobożny obejrzeć transmisję Mszy św. w telewizji lub wysłuchać w radiu. Kto jest w łasce uświęcającej może przyjąć Komunię duchową.

W naszym kościele, aby zachować wyznaczoną liczbę 50 osób, które mogą być zgromadzone w jednym pomieszczeniu, wprowadziliśmy dodatkowe Msze św. Sobotnia wieczorna Msza o godz. 18.00 jest już Mszą niedzielną. W niedzielę zaś Msze św. będą w następującym porządku - 9.00, 10.00, 11.00 i 18.00.

2. Od poniedziałku do soboty o godz. 15.00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament i adoracja trwa do wieczornej Mszy św. Zachęcam do indywidualnej adoracji i modlitwy. W tym czasie jest także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Nie czekajmy z tym do samych Świąt, gdyż wtedy może być trudność, bo prawdopodobnie nadal będą nas obowiązywać restrykcje sanitarne.

Również o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, odzywają się dzwony kościelne. Mają one nam przypominać, abyśmy oderwali się na chwilę od swoich zajęć i choć na moment skierowali myśli w modlitwie do Boga, najlepiej modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. W najbliższym czasie, po otrzymaniu wytycznych z Kurii, podam bliższe informacje, dotyczące przeżywania Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

4. W środę będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, podpisując odpowiednie zobowiązanie do 9-cio miesięcznej modlitwy za jedno dziecko. Zachęcam bardzo gorąco do podjęcia duchowej adopcji.

5. W piątek o 17.15 wypominki roczne, a później Droga Krzyżowa dla dorosłych.

6. Cały czas można nabywać świece i baranki wielkanocne od Caritas. Można to uczynić nie tylko w kościele, ale także w naszych sklepach w Dobrzanach.

7. Dziękuję mężczyznom, którzy w sobotę czynnie zaangażowali się w dalsze porządkowanie gałęzi wokół kościoła.

8. W minionym tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Józef Marcinkiewicz z Błotna. Pogrzeb poza parafią. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz