top of page

Ogłoszenia na IV niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkiego Postu - Laetare - 19 marca 2023 -


1. Dzisiaj przypada UROCZYSTOŚĆ św. JÓZEFA. Z racji jednak, że w niedziele Wielkiego Postu nie można obchodzić żadnych uroczystości ani świąt liturgicznych, została ona przeniesiona na jutro, tj. na 20 marca.

W kościele parafialnym będą dwie Msze św. – o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

Z kolei w naszym kościele filialnym w KĘPNIE będziemy obchodzić ODPUST. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, później o godz. 17.00 Msza św. odpustowa, po której udamy się w procesji do nowo postawionej figury św. Józefa i krzyża, przeniesionego na nowe miejsce, by poświęcić te przedmioty kultu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na odpust do Kępna.


2. Zapraszamy dziś na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym na godz. 17.15.

Natomiast w piątek zapraszamy na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ – o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 modlitwa za zmarłych a po niej Droga Krzyżowa dla wszystkich; i o godz. 19.00 dla młodzieży.


3. Z kolei w najbliższą sobotę, tj. 25 marca, przypada uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Msze św. w kościele parafialnym będą dwie – o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

W uroczystość Zwiastowania w naszej parafii będzie odbywało się SPOTKANIE FORMACYJNE MŁODYCH. Rozpocznie się ono w szkole o godz. 11.00, później zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicą Parkową, a następnie młodzież przejdzie do kościoła, gdzie będzie uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym i w uwielbieniu o godz. 16.30. Po nabożeństwie młodzież włączy się w Mszę parafialną o godz. 18.00, podczas której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.


4. Już dziś zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ, które odbędzie się za 2 tygodnie, tj. w piątek, 31 marca, o godz. 21.00. Misterium zostało przygotowane przez księży i przez naszych parafian. W tym dniu, 31 marca nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 19.00.


5. Na skarbonie przy kracie został wystawiony koszyk, do którego można wrzucać OFIARY na KWIATY do GROBU BOŻEGO.


6. Cały czas można nabywać u naszego Parafialnego Zespołu Caritas ŚWIECE WIELKANOCNE.

Natomiast od przyszłej niedzieli, tj. 26 marca Caritas będzie rozprowadzał PALMY.


7. Dzisiejsza TACA jest INWESTYCYJNA i zgodnie z ostatnimi decyzjami przeznaczymy ją na podjazd do naszego kościoła. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy. Na dzisiaj zostało zebrane na ten cel ponad 50 000 zł.

Równocześnie informujemy, że rozpoczęła się modernizacja naszego chóru, a przynajmniej części przeznaczonej dla organisty. Został zakupiony stolik pod organy oraz zakupiono nagłośnienie specjalnie dedykowane do muzyki organowej. Została zapłacona I rata za głośniki w wysokości 3 000 zł, a zapłata drugiej raty została ustalona na koniec tego roku. Po niedzieli głośniki, które stoją tymczasowo na ławce, zostaną zamontowane w docelowym miejscu. W przyszłości będziemy również chcieli zakupić nowe elektryczne organy i zostały także podjęte rozmowy, by zmodernizować system wyświetlania pieśni na ekranie.

Jak pewnie również zauważyliście trwa remont wejść na plebanię. Zostało już wyremontowane wejście do salek wraz z holem oraz wejście główne. Po świętach rozpoczniemy małą przebudowę wnętrza, by usprawnić wejście do biura parafialnego.


8. INTENCJE mszalne.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

349 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page