top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na IV niedzielę Wielkiego Postu (27.03.2022)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 27 marca 2022 -


1. Przeżyliśmy nasze REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Bardzo dziękujemy jeszcze raz rekolekcjonistom - ks. Robertowi za rekolekcje dla dzieci oraz ks. Marcinowi za nauki dla wszystkich. Dziękujemy również każdemu, kto skorzystał z tego czasu. Ufamy, że to był rzeczywiście błogosławiony czas, który przyniesie duchowe owoce.


2. Zapraszamy dziś na GORZKIE ŻALE na godz. 17.15.

W tygodniu zapraszamy z kolei na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ, które tradycyjnie odprawimy w piątek. O godz. 17.15 modlitwa za zmarłych, a później rozważania Drogi Krzyżowej.

Młodzież zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej również w piątek po Mszy św. wieczornej.


3. Natomiast w tym tygodniu DROGĘ KRZYŻOWĄ dla wszystkich dzieci wyjątkowo odprawimy w czwartek o 16.00 (nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek).

Z kolei w I Piątek miesiąca na godz. 15.30 zapraszamy dzieci z klas 4-6 na comiesięczną spowiedź, po której odprawimy Mszę św.


4. W najbliższy czwartek, 31 marca na godz. 18.30 zapraszamy RODZICÓW DZIECI, biorących udział w warsztatach „Góry Tabor Junior” w Stargardzie. Spotkanie to będzie w salce parafialnej przy plebanii.


5. W nadchodzącym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. Tradycyjnie księża udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych.

Natomiast w sobotę zapraszamy na NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00.


6. Cały czas można nabywać ŚWIECE na stół wielkanocny, jak również w kruchcie są jeszcze TORBY MIŁOSIERDZIA. Przy tej okazji dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec, ale także bardzo gorąco dziękujemy za pracę, którą wykonują pomagając uchodźcom, szczególnie przy rozładunku i rozdzielaniu składanych rzeczy.


7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na TACĘ INWESTYCYJNĄ. Zebraliśmy 3 380 zł.

Zostały podjęte już kroki, aby wymienić ławki po obydwu stronach ołtarza. Jeszcze nie została przedstawiona wycena tej inwestycji.

Podjęto także działanie, aby przebudować i wyremontować część plebanii. Szczególnie chodzi o wejście do salek parafialnych, jak również o ułatwienie dostępu do Biura parafialnego.


8. Ponawiamy zaproszenie na PIELGRZYMKĘ do MEDJUGORIĘ. Jak wiemy, praktycznie wszystkie ceny zostały podniesione. Biuro nie chce podnosić kosztu pielgrzymki, ale by to się nie stało potrzeba by zapisało się na nią 45 osób. Na dzisiaj mamy 34 osoby.


9. Osoby, które zapisały się na PIELGRZYMKĘ ŚLADAMI św. JANA PAWŁA II proszone są o kontakt, by móc ustalić skład pokojów. Nie dotyczy to oczywiście zapisanych małżeństw.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. JADWIGA NARKIEWICZ z Dobrzan i śp. MARIANNA KUDŁA z Dolic koło Pyrzyc.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

315 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page