top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny


- 27 grudnia 2020 -


1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła na Uroczystość Bożego Narodzenia - dziękujemy za przygotowanie szopki, ustawienie choinek i za posprzątanie kościoła.

Dziękujemy także za Wasze uczestnictwo w Roratach oraz w Pasterkach, czy to tu w Dobrzanach, czy też w Ognicy i w Szadzku.


2. W najbliższe dni - tzn. w poniedziałek, we wtorek i w środę - nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Za to 15 min. przed wieczorną Mszą we wtorek odprawimy nabożeństwo do św. Józefa, a w środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


3. W czwartek przypada ostatni dzień roku. Stąd o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok 2020. Później o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku, tak aby zdążyć wrócić przed 19 do domów, gdyż jak wiemy zgodnie z wytycznymi sanitarnymi od tej godziny obowiązywać będzie zakaz poruszania się.

W Sylwestra miał być zorganizowany w naszej parafii Różaniec do Granic Czasu jednakże z powodu zaleceń Episkopatu Polski, jak również wprowadzonymi nowymi obostrzeniami, zachęcamy, aby w tym dniu odmówić różaniec w swoich domach.


4. W Nowy Rok Msze św. zarówno w Dobrzanach, jak i na filiach, będą zgodnie z dotychczasowym porządkiem niedzielnym. Nowy Rok przypada w I Piątek miesiąca, a ponieważ jest to uroczystość to w tym dniu oczywiście nie obowiązuje post.


5. W I Sobotę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00.

Wyjątkowo w styczniu księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w I Sobotę, a nie w I Piątek.

Również w sobotę 2 stycznia rozpoczynamy tzw. Msze „kolędowe” według wywieszonego grafiku. W sobotę Msza św. będzie o godz. 17.00 w świetlicy w Kozach, na którą zapraszamy mieszkańców Kóz, Okola i Kielna. Mieszkańcy Kolonii Kozy również mogą przyjść na tę Mszę, aczkolwiek łatwiej będzie im uczestniczyć w wybranym dowolnym innym terminie w Dobrzanach.

Bardzo prosimy, aby zabrać ze sobą wodę, którą pobłogosławimy, a którą później przedstawiciel rodziny pokropi dom.


6. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy o godz. 18.00 zapraszamy panów na męski różaniec.


7. W zakrystii są do nabycia kalendarze na Nowy Rok z myślami papieża Franciszka. Cena 7 zł.


8. Bardzo prosimy, aby do końca roku złożyć kartki z Wypominkami rocznymi.


9. W niedzielę inwestycyjną złożyliście 3 380 zł. Z serca dziękujemy za te ofiary.

Od poniedziałku 21 grudnia jest możliwość oglądania poprzez stronę parafialną transmisji na żywo Mszy św. z naszego kościoła. W niedziele transmitowana będzie Msza o godz. 12.00, a w tygodniu wszystkie Msze o godz. 18.00, z wyjątkiem I Sobót miesiąca, gdy transmisja będzie już od godz. 8.00.


10. INTENCJE mszalne.


11. W minionym tygodniu do wieczności odeszły śp. STANISŁAWA KLIMOWICZ z Ognicy i śp. STEFANIA BUCA z Szadzka. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

292 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page