top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Świętej Rodziny - 26 grudnia 2021 -


1. Przeżywamy OKTAWĘ BOŻEGO NARODZENIA, a zarazem rozpoczynamy ostatni tydzień roku. W tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. Wyjątkiem będzie 31 grudnia, kiedy to będziemy przeżywać zakończenie Roku. W tym dniu adoracja będzie od godz. 17.00. Natomiast o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku, a o godz. 18.00 odprawimy Eucharystię. Zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św., aby podziękować Bogu za mijający rok i zawierzyć czas, który przed nami.

Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na Sylwestra, z tym że dyspensa ta obowiązuje po Godzinie Miłosierdzia, czyli od godz. 16.00. Pamiętajmy także, że korzystając z dyspensy jesteśmy zobowiązani do jałmużny, czyli ofiarowania czegoś na rzecz biednych i potrzebujących.


2. Poza tym w nadchodzącym tygodniu będziemy wspominać - w poniedziałek św. JANA APOSTOŁA i EWANGELISTĘ i tradycyjnie w tym dniu pobłogosławimy wino, a we wtorek przypada święto św. MŁODZIANKÓW.

Z kolei w sobotę przypada uroczystość ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI, która rozpoczyna Nowy 2022 Rok. Msze św. jak w każdą niedzielę.


3. W czwartek, 30 grudnia, po wieczornej Mszy św. zapraszamy nasz parafialny CARITAS na świąteczne spotkanie.


4. Bardzo dziękujemy za każdy GEST SERCA, który był odpowiedzią na coroczne akcje, prowadzone przez Caritas. Dziękujemy więc za nabywanie świec na stół wigilijny, a przede wszystkim za dzielenie się produktami do tzw. „torby miłosierdzia”. Udało się z tych produktów zorganizować 40 paczek, całkiem dużych rozmiarów.

Radość osób, które otrzymały te paczki - jak dzielili się członkowie Caritas - była po prostu bezcenna.


5. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy w ostatnim miesiącu czynnie brali udział w różnego rodzaju adwentowych wydarzeniach. A więc dziękujemy każdemu, kto uczestniczył w Roratach, szczególnie dziękujemy dzieciom za obecność na nich. Dziękujemy tym osobom, które przygotowywały śniadania. A jeżeli mówimy o śniadaniach to bardzo dziękujemy za złożone produkty potrzebne, aby je przygotować, a przede wszystkim dziękujemy naszej piekarni w Dobrzanach za dostarczenie bułek. Dziękujemy wszystkim, którzy rozprowadzali opłatki, kalendarze, Ewangelie na 2022 rok, sianko.

Dziękujemy całemu nowemu zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec i za zaangażowanie w inne akcje, a przede wszystkim w rozwiezienie paczek z produktami. Dziękujemy również innym osobom, które choćby nawet tylko raz przyszły z jakąkolwiek pomocą.

Dziękujemy panom za zbudowanie tegorocznej szopki. Dziękujemy naszym kościelnym i panu organiście, LSO. Wreszcie dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do lepszego przeżycia Adwentu i świąt Bożego Narodzenia. Niech Pan za okazane dobro hojnie wynagradza.


6. W ostatnią niedzielę na TACĘ INWESTYCYJNĄ zebraliśmy 4 070 zł. Z serca za Wasze ofiary dziękujemy.


7. W dalszym ciągu zapraszamy na OBÓZ NARCIARSKI do Szczyrku i już dziś informujemy także, że za tydzień podamy więcej szczegółów odnośnie pielgrzymki na południe Polski, m.in. do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej. Planujemy ją na czerwiec przyszłego roku.

A w kruchcie można zabierać tzw. ZAPROSZENIA KOLĘDOWE i bardzo prosimy, aby wypełnione wróciły one do nas do najbliższego piątku, czyli do Sylwestra.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. AURELIA MAJCHRZAK z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

314 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page