top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia parafialne na niedzielę, 1 sierpnia 2021

Zaktualizowano: 3 sie 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVIII Niedzielę w ciągu roku - 1 sierpnia 2021 -


1. Rozpoczynamy SIERPIEŃ - miesiąc, w którym w sposób szczególny wspominamy wiele rocznic, związanych z niepodległością Polski. Jak choćby nawet wspominaną dziś 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach za tych, którzy oddali życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

Sierpień to także MIESIĄC TRZEŹWOŚCI. Spróbujmy podjąć abstynencję w tym miesiącu, a przynajmniej spróbujmy ograniczyć alkohol i to nasze wyrzeczenie ofiarujmy w sposób szczególny w intencji trzeźwości naszych bliskich.


2. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na MĘSKI RÓŻANIEC, ulicami naszego miasta.


3. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli zmieniamy kolejność odprawiania MSZY ŚW. NIEDZIELNYCH na filiach. I tak w sobotę wieczorem odprawiamy Msze św. w Kępnie, Szadzku i w Odargowie, a w niedziele w pozostałych miejscach.

Przypominamy także, że BIURO PARAFIALNE podczas wakacji czynne jest po wieczornej Mszy św. lub po wcześniejszym umówieniu się z księdzem dyżurującym.


4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Stąd w czwartek o godz. 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótsza niż zwykle Godzina Święta. Zapraszamy.

W I Piątek miesiąca wszyscy księża - z wyjątkiem ks. Marcina, który jest na urlopie - udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych. W I Sobotę nie będzie rannego nabożeństwa, a na Mszę św. zapraszamy na godz. 18.00.


5. Zapraszamy bardzo serdecznie na ODPUST DO ODARGOWA, gdzie kościół jest pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Odpust odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 7 sierpnia o godz. 19.00.


6. W minioną niedzielę do PUSZEK Caritas zebraliśmy 1 847 zł i 80 gr. Z serca dziękujemy za te ofiary, które zostaną przeznaczone na poszkodowanych w ostatnim czasie z powodu burz i nawałnic.

Przy okazji jeszcze raz ponawiamy swój apel i zaproszenie, aby podjąć wolontariacką służbę w ramach pracy Parafialnego Oddziału Caritas. Pamiętajmy o słowach Jezusa, że miłosierni dostąpią miłosierdzia, którego przecież nam wszystkim tak bardzo potrzeba.


7. Informujemy także, że w 3. niedzielę lipca, czyli w tzw. NIEDZIELĘ INWESTYCYJNĄ, zebraliśmy na inwestycje 3 370 zł. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy.


8. Informujemy, że zebraliśmy minimum osób, by planowana na wrzesień PIELGRZYMKA DO WŁOCH mogła się odbyć. Gdyby jednak ktoś jeszcze zdecydował się na ten wyjazd, to są jeszcze wolne miejsca. Warunkiem jest posiadanie dowodu zaszczepienia się. Zapraszamy.


9. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

290 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page