top of page

Ogłoszenia na niedzielę 11.06.2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na X Niedzielę w ciągu roku - 11 czerwca 2023 -


1. Gorąco pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dobrego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Poszczególnym grupom i osobom dziękujemy za pięknie przygotowane ołtarze – to podziękowanie również kierujemy do mieszkańców naszych wiosek. Dziękujemy tym, którzy nieśli baldachim, chorągwie i prowadzili księży podczas procesji. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiaty. Dziękujemy naszej policji i straży za czuwanie nad bezpieczeństwem procesji, ks. Sebastianowi za poprowadzenie nas w tegorocznej uroczystości oraz każdemu, kto choćby nawet tylko przez swoją obecność i modlitwę sprawił, że procesja Bożego Ciała była piękna.


2. Do czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia – oprócz właśnie czwartku - będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła, a w dzisiejszą niedzielę w takiej procesji udamy się po wieczornej Mszy św.

Zapraszamy także przez cały czerwiec na śpiew Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.


3. W najbliższy czwartek, tj. 15 czerwca bp Henryk Wejman udzieli naszej młodzieży bierzmowania. Msza św. z udzieleniem tego sakramentu będzie o godz. 18.00. Otoczmy kandydatów do bierzmowania i ich rodziny naszą modlitwą.


4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele będą dwie Msze św. – o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy, by uczcić Serce Boże. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas post.


5. Dziś, po Mszy św. o godz. 11.00 – jak było to już ogłaszane – zapraszamy dzieci, w sposób szczególny te z klas III, na spotkanie dziękczynne na plac za plebanię.


6. Już dziś informujemy, że spotkanie Rady Parafialnej, podsumowujące ten rok szkolno-katechetyczny, odbędzie się w poniedziałek, 26 czerwca o godz. 19.00 na plebanii.


7. Za tydzień taca inwestycyjna.


8. Decyzją przełożonych zakonnych Towarzystwa Chrystusowego w naszej parafii będziemy mieć niestety zmiany – na nowe placówki zostali przeniesieni ks. Marcin i ks. Łukasz. Msza św. pożegnalna będzie mieć miejsce w sobotę, 1 lipca o godz. 18.00.


9. Ks. proboszcz z Barzkowic organizuje pielgrzymkę autokrową do Medjugorje na rocznicę objawień w terminie 22-28 czerwca. Koszt to 650 zł i 190 euro. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane mogą się skontaktować z ks. Mariuszem, proboszczem z Barzkowic (tel. 609 479 391).


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: małej PATRYCJI KOPER i śp. EUGENII GĄGAŁA z Kóz. A w nadchodzącym tygodniu, we wtorek będzie pogrzeb śp. ELŻBIETY KONIK z Dobrzan.

R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

304 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page