top of page

Ogłoszenia na niedzielę 11 lutego 2024


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę w ciągu roku - 11 lutego 2024 -


1. Dziś po Mszach udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych, a Caritas zbiera ofiary do puszek na leczenie Hani ze Stargardu.


2. W tym tygodniu przypadają urodziny i imieniny ks. Grzegorza. Stąd zapraszamy na Mszę św. w intencji Soleni-zanta w poniedziałek, tj. 12 lutego, na godz. 18.00.


3. Od tego tygodnia wracamy do odprawiania Mszy św. w dni powszednie na naszych filiach.


4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. W Popielec w kościele parafialnym będą dwie Msze św. – o godz. 9.00 i godz. 18.00, obydwie z obrzędem posypania głów popiołem. Na wioskach obrzęd posypania będzie miał miejsce zgodnie z ustalonym grafikiem przez księży tam posługujących. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.

W Środę Popielcową po wszystkich Mszach nasz Caritas będzie z kolei zbierał do puszek pieniądze na ofiar wojny na Ukrainie. Niestety chyba trochę już przyzwyczailiśmy się do informacji o trwającej tam wojnie, a 24 lutego minie dwa lata od chwili jej wybuchu. Niech to będzie takie nasze dobre wejście w Wielki Post poprzez jałmużnę, ofiarowaną w duchu solidarności z ofiarami wojny.


5. Przeżyjmy nadchodzący Wielki Post bardzo głęboko. Stąd zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach zwią-zanych z tym okresem. We wszystkie piątki będziemy rozważali Mękę Pańską podczas Drogi Krzyżowej. Dla dorosłych będzie ona o godz. 17.30, poprzedzona wcześniej o godz. 17.15 modlitwą za zmarłych w Wypominkach rocznych. Dzieci zapraszamy na godz. 16.30 i prosimy, aby dzieci na to nabożeństwo przynosiły ze sobą własnoręcznie zrobione krzyże.

Zapraszamy także na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy śpiewać we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.


6. W naszej parafii planujemy również rekolekcje wielkopostne. I tak – dla dzieci odbędą się one od 19 do 21 lutego i przeprowadzi je p. Roman Kempiński, zwany Romciem Tomciem, który swego czasu gościł w naszej parafii. Pan Ro-man korzystając z okazji w przyszłą niedzielę, tj. 18 lutego z promocją swoich wierszy uda się do trzech naszych filii, tj. do Szadzka, do Odargowa i do Kępna.

Z kolei rekolekcje parafialne zaplanowane są od niedzieli, 3 marca do środy, 6 marca. Przeprowadzi je ks. Mariusz Sokołowski, chrystusowiec, którego głos znany jest z prowadzenia programów w Radiu Maryja.


7. W ubiegły wtorek, tj. 6 lutego, odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Ponieważ podczas tej Rady nastąpiły zmia-ny personalne jej członków, a Statut Rady Parafialnej zobowiązuje do podania składu Rady wszystkim Parafianom, stąd informujemy, że zgodnie z tym Statutem odwołany został p. Wiesław Kruszyński, a nowym członkiem Rady został p. Bogusław Głoćko. Panu Wiesławowi dziękujemy z serca za dotychczasową pracę w Radzie, a Panu Bogusławowi życzymy wielu łask na tej funkcji. Pełny i aktualny skład Rady można znaleźć na stronie internetowej.


8. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczymy na inwestycję. Z serca już teraz dziękujemy za wszystkie ofiary.

Równocześnie informujemy, że na razie nie ma jeszcze podjętej decyzji, co do dalszych konkretnych inwestycji, ale w jakimś czasie trzeba będzie zrobić balkony na plebanii, te od strony Staszica, bo wszystko przecieka nad wejściem, a także trzeba pomyśleć o przełożeniu dachu na kruchcie kościoła i założeniu membrany, bo bez tego nie można ocieplić kruchty, co skutkuje wychodzeniem pleśni na ścianach. Poza tym, ubiegły rok obfitował w różne inwestycje w nasze zabytki, gdzie parafia musiała mieć znaczący wkład. Był też remont części dachu na plebani i remont środka plebani. Do tego, niestety, otrzymaliśmy wezwanie z Ministerstwa zwrotu części dotacji, gdyż nie uznano prac, które okazały się konieczne przy remoncie więźby dachowej kościoła w Odargowie, a które nie były ujęte w kosztorysie, na podstawie którego zawarta była Umowa z Ministerstwem. O konieczności prac dowiedzieliśmy się dopiero w czasie ich trwania. Do Ministerstwa parafia ma zwrócić 29 412,90 zł. Tym samym budżet parafii został poważnie nadwyrężony.

Jednakże uspakajamy, że budowa podjazdu nie jest zagrożona, gdyż fundusze na ten cel są zabezpieczone. Przypominamy i dementujemy pojawiające się znów jakieś plotki o wzroście kosztów - że podjazd, zgodnie z zawartą Umową, będzie kosztował 123 000 zł. Można już wchodzić nowymi schodami.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb śp. ZOFII BANASIAK z Szadzka. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

271 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page