top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na XI niedzielę w ciągu roku


14 czerwca 2020


1. Bardzo dziękujemy za obecność i za przygotowanie PROCESJI BOŻEGO CIAŁA. Dziękujemy wszystkim grupom i pojedynczym osobom, które włączyły się w budowanie i przystrajanie ołtarzy, które mimo tego, że czas był krótki - gdyż praktycznie do końca nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądać procesja - były piękne. Dziękujemy Panom za przywiezienie i ustawienie brzózek, za niesienie baldachimu i za prowadzenie księdza. Dziękujemy Panu organiście za prowadzenie śpiewu, Liturgicznej Służbie Ołtarza za obecność, a także naszej Policji i naszej Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem procesji. Panom policjantom dziękujemy także za zabezpieczenie pro-cesji w Szadzku. Niech każdy, kto włożył choćby najmniejszy swój wkład w procesję, czuje się zauważony i każdemu z osobna dziękujemy. To podziękowanie kierujemy również do wiernych na filiach, gdzie na niektórych z nich również odbyła się procesja eucharystyczna.


2. Do najbliższego czwartku trwają DNI EUCHARYSTYCZNE. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. będziemy wychodzić z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich na tę formę uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. W sposób szczególny naszą prośbę o obecność kierujemy do Liturgicznej Służby Ołtarza. Pięknie będzie jeżeli przez te dni na Mszy św. i na procesji będą obecni ministranci i lektorzy. Dzieci, które przyjęły rok temu Komunię Świętą, również mogą iść w procesji przed Najświętszym Sakramentem, tym bardziej, że w tym roku nie ma jeszcze dzieci pierwszokomunijnych.


3. POŚWIĘCENIE I ROZDANIE KSIĄŻECZEK-MODLITEWNIKÓW do I Komunii odbędzie się w najbliższą środę, tj. 17 czerwca, na Mszy św. o godz. 18.00. Wtedy też ks. Marcin przeprowadzi na Mszy św. krótką katechezę dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne przynajmniej z jednym z rodziców. Prosimy, aby mieć zasłonięte usta i nos.

Równocześnie bardzo prosimy rodziców, aby sami przygotowywali dzieci do I Komunii, gdyż we wrześniu będziemy mieć bardzo mało czasu, aby zdążyć wszystko przepracować.


4. Z powodu epidemii nie odbył się ODPUST W SZADZKU KU CZCI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Stąd w najbliższy czwartek, tj. 18 czerwca będziemy chcieli nadrobić zaległość. O godz. 16.30 w kaplicy w Szadzku będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi i odmówimy litanię do Bożego Miłosierdzia. Mszę Świętą odpustową odprawimy o godz. 17.00, a po Eucharystii odmówimy jeszcze Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


5. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA w tym roku przypada w najbliższy piątek, tj. 19 czerwca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00, a następnie na Wypominki roczne, po których zaśpiewamy litanię i odmówimy akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje nas zachowanie postu.


6. Ponawiamy naszą prośbę o podjęcie decyzji, co do PIELGRZYMKI DO WŁOCH w październiku br. Na stoliku w kruchcie leżą ulotki z terminem i programem pielgrzymki.


7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy zbierać OFIARY DO PUSZEK, które przeznaczymy dla Caritas, organizujący kolonie letnie dla dzieci.


8. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. MARIA BIAŁECKA z Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

196 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page