top of page

Ogłoszenia na niedzielę 17 września 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIV niedzielę w ciągu roku - 17 września 2023 -


1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z przyszłego roku.


2. We wtorek, 19 września organizujemy wyjazd do Stargardzkiego Centrum Kultury na film pt.: „Historia jednej zbrodni”, który opowiada o błogosławionej rodzinie Ulmów. Wyjazd autokarem spod kościoła o godz. 9.15. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.


3. W najbliższy czwartek, tj. 21 września ks. Proboszcz będzie obchodził swoje urodziny, a w sobotę, 23 września imieniny. Zapraszamy w te dni na Msze św. o godz. 18.00.


4. Spotkanie dla osób, które z naszej parafii wyjeżdżają na pielgrzymkę do Grecji odbędzie się w przyszłą niedzielę, tj. 24 września, w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.


5. Jak to było zapowiadane wstępnie tydzień temu, organizujemy wyjazd na „Noc czuwania w intencji polskich emigrantów” na Jasnej Górze, która odbędzie się po raz 38. z 20 na 21 października, praktycznie w 75. rocznicę śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski i Założyciela Towarzystwa Chrystusowego.

Możliwość wyjazdu z naszej parafii będzie podwójna:

- pielgrzymka jednodniowa - wyjazd w piątek rano, 20 października, autokarem bezpośrednio na Jasną Górę i powrót w nocy po zakończonym czuwaniu. Koszt: 160 zł. W cenie przejazd autokarem. Przy zapisach prosimy o zaliczkę w wysokości 100 zł.

- pielgrzymka maryjna 3-dniowa - wyjazd w czwartek, 19 października w południe do Lichenia. W piątek w programie zwiedzanie Lichenia, Świnic Warckich - miejsca urodzin i chrztu św. Faustyny oraz Zduńskiej Woli - miejsca urodzin i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wieczorem przyjazd na Jasną Górę. Powrót w nocy po zakończonej nocy czuwania. Koszt: 370 zł. W cenie: przejazd autokarem, nocleg, posiłki, przewodnicy, ubezpieczenie. Przy zapisach prosimy o zaliczkę w wysokości 200 zł.


6. Dzisiejsza taca jest inwestycyjna. Za ofiary z serca dziękujemy.


7. Za tydzień w niedzielę, 24 września, po raz drugi będziemy przeżywać w naszej diecezji tzw. „Niedzielę Hospicyjną”. Chcemy w tym dniu otoczyć szczególną modlitwą i wsparciem finansowym pallotyńskie hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie i Domowe Hospicjum św. Faustyny w Świnoujściu. W ubiegłym roku dzięki zebranym ofiarom udało się zakupić koncentratory tlenu, które do dziś służą chorym i w hospicjum stacjonarnym, i w hospicjach domowych. Są one wypożyczane za darmo wszystkim potrzebującym.

W związku z tym za tydzień będzie można złożyć ofiary po Mszach św. do puszek Caritas.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. STANISŁAWA NOWACKIEGO z Dobrzan oraz śp. STANISŁAWA TOMASZCZENIKA z Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

339 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page