top of page

Ogłoszenia na niedzielę, 2 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na 9. Niedzielę w ciągu roku

- 2 czerwca 2024 -

 

1. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do pięknego przeżycia uroczystości Bożego Ciała – i to zarówno w Dobrzanach, jak i na naszych filiach.

Do czwartku potrwa tzw. oktawa Bożego Ciała. W tym czasie codziennie będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła.


2. Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. na męski różaniec.


3. Rozpoczęliśmy czerwiec, miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy od poniedziałku do piątku włącznie na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a codziennie zapraszamy na śpiew Litanii ku czci Serca Bożego przed wieczorną Mszą św.


4. W najbliższy piątek, 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z tym w tym dniu nie obowiązuje nas post.

Wieczorem tego dnia nasi nadzwyczajni szafarze Komunii św. otrzymają przedłużenie swojej misji na kolejny okres. Uroczystość odbędzie się u ojców jezuitów w Szczecinie, skąd później wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie duszpasterstwo sprawują chrystusowcy.

Jest to także I Piątek miesiąca. Księża tradycyjnie przed południem udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych.


5. W poniedziałek, 3 czerwca odbędzie się pielgrzymka dziękczynna po Pierwszej Komunii św. do sanktuarium w Rokitnie. Wyjazd zapisanych osób spod kościoła w Dobrzanach o godz. 8.00.


6. W przyszłą niedzielę swoją katechezę po wieczornej Mszy św. ma młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Obecność oczywiście obowiązkowa.


7. W dniach od 29 lipca do 3 sierpnia w Czaplinku odbędzie się Przystanek Jezus. Jest to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna, działająca podczas festiwalu Polandrock, przeznaczona dla osób, które odkryły, że Jezus jest Chlebem Życia, zaspakajającym najskrytsze potrzeby człowieka i chcących się podzielić Dobrą Nowiną z innymi. Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu również i z naszej Parafii. Koszt uczestnictwa wynosi 550 zł i obejmuje pełne wyżywienie, wynajem pola namiotowego i ubezpieczenie. Więcej informacji i zapisy do końca czerwca u ks. Grzegorza.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł śp. Mirosław Rozalski z Odargowa. R.i.P.ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

263 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page