top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na niedzielę 24 lipca 2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVII niedzielę w ciągu roku - 24 lipca 2022 -


1. Ponieważ w poniedziałek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, dziś po każdej Mszy św. będziemy BŁOGOSŁAWIĆ SAMOCHODY. Ofiary przy tej okazji złożone w tzw. „akcji św. Krzysztofa” przekażemy poprzez MIVA Polska jako pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom w zakupie środków transportu.


2. Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę na FESTIWAL MŁODYCH do MEDJUGORIE zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe, które odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 28 lipca o godz. 19.00 w kościele w Dobrzanach.

Równocześnie pragniemy poinformować, że w program pielgrzymki wkradł się błąd, który został już poprawiony, jeżeli chodzi o datę wyjazdu. Wyjeżdżamy w nocy z 30 na 31 lipca. Spotkanie grupy przy kościele o północy z sobotę na niedzielę. Msza św. niedzielna zostanie odprawiona po przyjeździe na pierwszy nocleg. Prosimy o zabranie 15 €, które należy uiścić u pilota.


3. Burmistrz Dobrzan informuje, że w dniach od 1 do 13 sierpnia na terenie Gminy zostanie przeprowadzona przez pracowników firmy „Grinis” INWENTARYZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST. Upoważnieni pracownicy będą zbierać informację bezpośrednio na terenie posesji oraz będą dokonywać pomiarów za pomocą dronu. Prosimy o przygotowanie potrzebnych informacji oraz o pomoc w wykonaniu prac. Ulotka na ten temat została wywieszona w kościelnej gablocie.


4. W ubiegłą niedzielę na ŁAWKI do naszego PREZBITERIUM złożyliście 5 220 zł. Z serca dziękujemy za te ofiary. W gablocie w kruchcie można zobaczyć na schemacie w jakim stopniu jest już pokryta ta zaplanowana inwestycja.


5. W kruchcie na stoliku zostały wystawione darmowe egzemplarze broszury pt. „Nastolatki w wirtualnym tunelu”. Broszura ta dedykowana jest dla rodziców i wychowawców.

Równocześnie zachęcamy do czytania pozostałej prasy katolickiej. Zauważamy obecnie, że poziom czytelnictwa – przynajmniej gazet drukowanych - bliski jest praktycznie zeru.


6. INTENCJE.


7. W minionym tygodniu do wieczności odeszły śp. ALINA PIWOŃSKA z Dobrzan oraz śp. STANISŁAWA KIKUT z Szadzka, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza pogrzebowa w kościele w Dobrzanach o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i nieustannego wstawiennictwa świętych Patronów.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

252 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page