top of page

Ogłoszenia na niedzielę 29 października


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXX niedzielę w ciągu roku - 29 października 2023 -


1. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych. Zanim jednak będziemy tę uroczystość obchodzić, to zwróćmy uwagę, że my, jako ludzie wierzący, nie możemy brać udziału w pogańskich obchodach Halloween, które próbuje się nam wmówić, że są pięknym zwyczajem. Są to obchody o podłożu diabolicznym i magicznym. Nie pozwólmy dzieciom brać w tym udziału! Nie przebierajmy dzieci za mroczne i diabelskie postacie! Nie dekorujmy naszych domów świecącymi dyniami! To nie jest tylko niewinna zabawa i dekoracja! Jest to poważne wykroczenie przeciwko 1. Przykazaniu Dekalogu, a także wchodzenie w pakt ze złym duchem, czyli diabłem.

Zamiast tego zapraszamy dzieci w najbliższy wtorek, tj. 31.10., na „Bal wszystkich Świętych”. Odbędzie się w szkole w Dobrzanach. Chcąc umożliwić wszystkim dzieciom udział w balu, odbędzie się on przed południem w ramach lekcji. Prosimy rodziców, żeby pomogli dzieciom wybrać Świętego, za którego dzieci się przebiorą. Będzie konkurs za najlepszy strój. Ponadto będą zabawy, śpiewy, konkursy oraz „anielska niespodzianka”.


2. W środę, 1 listopada, przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

W naszej parafii w tym dniu będą dwie Msze św. – o godz. 9.00 w kościele parafialnym i o godz. 11.00 na cmentarzu, z tym, że najpierw gromadzimy się przy kaplicy, skąd udamy się w procesji modlitewnej do krzyża i tam na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. Podczas procesji będziemy modlić się za zmarłych, odmawiając różaniec i kropiąc wodą poświęconą groby naszych parafian. Po Mszy św. jeden z księży uda się na nową część cmentarza, by tam pokropić kolumbarium. Będzie też możliwość, aby któryś z księży pobłogosławił nagrobki, które zostały wystawione lub odnowione w ostatnim roku. Prosimy taką prośbę zgłosić po Mszy św.

W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i Mszy na wioskach. Zapraszamy za to na godz. 18.00 jeszcze raz na cmentarz, pod krzyż, by wspólnie odmówić różaniec za naszych Zmarłych.

Podczas najbliższych dni będziemy gościć w naszej parafii kleryka Patryka z naszego seminarium w Poznaniu.


5. W czwartek, 2 listopada przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH, czyli tzw. DZIEŃ ZADUSZNY. Niech to będzie dzień modlitwy za Zmarłych, ale także dzień refleksji nad sensem naszego życia. W kościele parafialnym w tym dniu będą 2 Msze św. – o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową przy krzyżu na cmentarzu. Od 2 listopada rozpoczynamy Wypominki listopadowe, które w dni powszednie będziemy wyczytywać w kościele o godz. 17.30, a w niedziele będziemy modlić się za zmarłych na cmentarzu, przy krzyżu o godz. 15.00. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować każdego dnia za jednego zmarłego. Warunkiem jest odwiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz wypełnienie stałych warunków.


6. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA. Tradycyjnie w piątek księża udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych. Również w I piątek miesiąca zapraszamy wszystkie dzieci od 4 klasy oraz młodzież na wspólną adorację i spowiedź o godz. 17.00. Z kolei w I Sobotę nabożeństwo wynagradzające o godz. 8.00 i Msza św. o godz. 9.00. Wyjątkowo w I Sobotę miesiąca za zmarłych wspominanych w Wypominkach listopadowych będziemy się modlić o godz. 15.00 przy krzyżu na cmentarzu.


7. W listopadzie zapraszamy dzieci z rodzicami na modlitwę za zmarłych na cmentarzu, w każdy czwartek o godz. 17.15. Zachęcamy, żeby dzieci wypisały na kartce swoich bliskich zmarłych i przynieśli je na modlitwę. Będziemy się spotykali przy kaplicy na cmentarzu.


8. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału we wspólnym wyjeździe na kolejną edycję Forum Młodych „Ogień z Nieba”, które odbędzie się w Szczecinie w sobotę, 18 listopada. Podczas całodniowego wydarzenia muzyczno-modlitewno-ewangelizacyjnego zaplanowano m.in. wspólne uwielbienie, występ grupy break dance, zapadające w pamięć konferencje i świadectwa, które wygłoszą goście specjalni. Wydarzenie zwieńczy koncert najpopularniejszego w Polsce chrześcijańskiego rapera Tau. W sposób szczególny wyjazd przeznaczony jest dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Koszt wyjazdy wynosi 60 zł. Zapisy i więcej informacji u ks. Grzegorza i ks. Dominika.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Dariusz Kraśnicki z Dobrzan i śp. Tadeusz Andalkiewicz z Kępna. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

386 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page