top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na niedzielę 30 października 2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXI niedzielę w ciągu roku - 31 października 2022 -


1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy kl. Grzegorza z naszego seminarium w Poznaniu, który spędzi pośród nas swoje praktyki duszpasterskie, związane z obchodami pierwszych dni listopadowych.


2. Zwróćmy uwagę, że my, jako ludzie wierzący, nie możemy brać udziału w pogańskich obchodach Halloween, które próbuje się nam wmówić, że są pięknym zwyczajem. Są to obchody o podłożu diabolicznym i magicznym. Nie pozwólmy dzieciom brać w tym udziału! Nie przebierajmy dzieci za mroczne i diabelskie postacie! Nie dekorujmy naszych domów świecącymi dyniami! To nie jest tylko niewinna zabawa i ładna dekoracja! Jest to poważne wykroczenie przeciwko 1. Przykazaniu Dekalogu, a także wchodzenie w pakt ze złym duchem, czyli diabłem.


3. We wtorek, 1 listopada, przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Jest ona radosna, mimo, że w tym dniu zwyczajowo odwiedzamy groby naszych bliskich. Czcimy w niej wszystkich tych, którzy dostąpili już chwały zbawionych i są w niebie. Jak wierzymy, wśród nich są nasi bliscy zmarli.

W naszej parafii w tym dniu będą dwie Msze św. – o godz. 9.00 w kościele i o godz. 11.00 na cmentarzu, z tym, że najpierw gromadzimy się przy kaplicy, skąd udamy się w procesji do krzyża i tam na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. Podczas procesji będziemy modlić się za zmarłych, odmawiając różaniec i kropiąc wodą poświęconą groby naszych parafian. Po Mszy św. jeden z księży uda się na nową część cmentarza, by tam pokropić kolumbarium. Będzie też możliwość, aby ksiądz pobłogosławił nagrobki, które zostały wystawione lub odnowione w ostatnim roku.

W Uroczystość Wszystkich Świętych nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy za to na godz. 18.00 jeszcze raz na cmentarz, pod krzyż, by wspólnie odmówić różaniec za naszych Zmarłych.


4. W środę, 2 listopada przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH, czyli tzw. DZIEŃ ZADUSZNY. Niech to będzie dzień modlitwy za Zmarłych, ale także dzień refleksji nad sensem naszego życia.

W kościele parafialnym w tym dniu będą 2 Msze św. – o godz. 9.00 i 18.00. Od 2 listopada rozpoczynamy tzw. Wypominki listopadowe, które przez cały miesiąc, w dni powszednie będziemy wyczytywać w kościele o godz. 17.30, a w niedziele będziemy modlić się za zmarłych na cmentarzu, przy krzyżu o godz. 15.00.

Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za jednego zmarłego. Warunkiem jest odwiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz wypełnienie stałych warunków, jak przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Zachęcamy do skorzystania z tego daru Kościoła.


5. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. Tradycyjnie na Mszę św. w czwartek zapraszamy LSO. W tym tygodniu księża udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych. Prosimy teraz o uwagę opiekunów i chorych, których odwiedza ks. Proboszcz – w tym miesiącu ks. Proboszcz wyjątkowo uda się z posługą w I Czwartek miesiąca. W I piątek Biuro parafialne jest nieczynne. W sobotę nabożeństwo wynagradzające z Wypominkami listopadowymi – o godz. 8.00, a później o godz. 9.00 Msza św. Za tydzień w niedzielę, zapraszamy mężczyzn na męski różaniec.


6. Ponieważ od 3 listopada ks. Proboszcz będzie nieobecny, gdyż jedzie na Kapitułę Generalną naszego zgromadzenia do Poznania, obowiązki proboszcza będzie pełnił ks. Marcin. Na czas nieobecności ks. Proboszcza będzie nam pomagał ks. Ryszard Oblizajek, chrystusowiec, który długi czas posługiwał we Francji, był m.in. prowincjałem. Witamy go już teraz w naszej wspólnocie bardzo serdecznie.


7. W piątek, 4 listopada zapraszamy na WIECZÓR CHWAŁY i UWIELBIENIA. Msza św. o godz. 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i okazja do spowiedzi. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Młodzież przychodzi obowiązkowo w ramach spotkań formacyjnych.


8. W 2. tygodniu ferii zimowych w 2023 r., wraz z parafią ze Szczecina Zdroje, organizujemy OBÓZ NARCIARSKI w Bukowinie Tatrzańskiej. Wyjazd 19 lutego, w niedzielę po południu, powrót w sobotę, 25 lutego późnym wieczorem. Koszt 1500 zł. Zapisy zbieramy do końca listopada. Więcej informacji udziela ks. Łukasz.


9. Także już dziś informujemy, że w przyszłym roku, w terminie od 17 do 21 kwietnia, organizujemy 5-dniową PIELGRZYMKĘ na DOLNY ŚLĄSK. W programie: Świdnica, Osówka, Wambierzyce, Kłodzko, Zamek Książ, Palmiarnia w Lubiechowie, Krzeszów, Karkonoskie Wodospady, Karpacz, Jelenia Góra-Cieplice, Zamek Czocha, Świebodzin i Gościkowo-Paradyż. Cena to 1590 zł, a przy 41. osobach 1490 zł. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie parafialnej, jak również został wywieszony plakat w gablocie i można zabrać ze sobą kartki z dokładnym programem. Zapraszamy.


10. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

531 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page