top of page

Ogłoszenia na niedzielę 31 grudnia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Świętej Rodziny – św. Sylwestra

- 31 grudnia 2023 -


1. Dzisiaj z racji kończącego się roku 2023 zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.


2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, tzw. Nowy Rok. Msze św. – zarówno w Dobrzanach, jak i na filiach – zostaną odprawione według porządku niedzielnego.


3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W piątek do południa księża tradycyjnie - pomimo trwającej równocześnie kolędy - udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych.


4. W najbliższą z kolei sobotę, która jest także I Sobotą miesiąca, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie uroczystością Trzech Króli. Msze św. w Dobrzanach, jak i na filiach według porządku niedzielnego.

W uroczystość Trzech Króli zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na jasełka z Małym Księciem pt. „...żeby w Twoim sercu narodziła się Miłość”. Jasełka przygotowane przez ks. Dominika i p. Łukasza, dzieci przedstawią po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele w Dobrzanach.

Również w sobotę, 6 stycznia, po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać kadzidło i kredę, którą będziemy oznaczać swoje domy literami „C+M+B+2024”, co jest skrótem od łacińskiej modlitwy – „Christus mansionem benedicat”, co z kolei tłumaczy się jako: „Niech Chrystus pobłogosławi ten dom”. Dziękujemy z góry za wszelkie ofiary dla naszej Służby Liturgicznej składane przy tej okazji.


5. Z kolei w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które to święto kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją kolędy możemy śpiewać do 2 lutego, do święta Objawienia Pańskiego, popularnie zwanego Matki Bożej Gromnicznej.

W przyszłą niedzielę, 7 stycznia zapraszamy wszystkich gorąco na wspólne kolędowanie po Mszy św. o godz. 11.00 do kościoła w Dobrzanach, które poprowadzi nasz parafialny zespół Mika’el.


6. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników zimowiska oraz ich rodziców w kościele. Bardzo prosimy o zabranie na to spotkanie PESEL-u uczestników. Obecność obowiązkowa.


7. Porządek Kolędy na najbliższy tydzień.

We wtorek, 2 stycznia – Kolonia Kozy, Kolonia Krzemień, Krzemień – 1. ksiądz od strony domków letniskowych, a 2. ksiądz od strony Bytowa. We wtorek także Grabnica, a potem Dolice.

W środę, 3 stycznia – Bytowo – 1. ksiądz od strony Krzemienia, 2. – od strony Błotna i 3. – od nr. 1.

W czwartek, 4 stycznia – Błotno – 1. ksiądz od Kolonii Błotno, a potem od nr. 59 do nr. 20, 2. ksiądz od nr 60 i 3. ksiądz od nr. 12 w kierunku kaplicy.

W piątek, 5 stycznia – Dobrzany, tzw. Osiedle Leśne – 1. ksiądz ul. Leśna (od nr. 3); 2. ksiądz ul. Zielona, Spacerowa, Ogrodowa; 3. ksiądz ul. Pogodna i Cicha (od nr. 21).

W gablocie, jak również na stronie parafialnej został podany całościowy grafik kolędy, którą powinniśmy zakończyć 20 stycznia.


8. Jeszcze jedno ogłoszenie, które powinno być zbędne, ale życie okazuje się bogatsze. Otóż w kruchcie kościoła – wchodząc do kościoła po lewej stronie - stoi brązowy pojemnik z wodą poświęconą. Bardzo prosimy zabierać wodę właśnie z niego, a nie z tzw. kropielnicy.


9. W zakrystii są jeszcze egzemplarze „Ewangelii na każdy dzień” na 2024. Zachęcamy do nabywania.


10. INTENCJE.

 

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

340 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page