top of page

Ogłoszenia na niedzielę 31 grudnia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Świętej Rodziny – św. Sylwestra

- 31 grudnia 2023 -


1. Dzisiaj z racji kończącego się roku 2023 zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.


2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, tzw. Nowy Rok. Msze św. – zarówno w Dobrzanach, jak i na filiach – zostaną odprawione według porządku niedzielnego.


3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W piątek do południa księża tradycyjnie - pomimo trwającej równocześnie kolędy - udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych.


4. W najbliższą z kolei sobotę, która jest także I Sobotą miesiąca, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie uroczystością Trzech Króli. Msze św. w Dobrzanach, jak i na filiach według porządku niedzielnego.

W uroczystość Trzech Króli zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na jasełka z Małym Księciem pt. „...żeby w Twoim sercu narodziła się Miłość”. Jasełka przygotowane przez ks. Dominika i p. Łukasza, dzieci przedstawią po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele w Dobrzanach.

Również w sobotę, 6 stycznia, po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać kadzidło i kredę, którą będziemy oznaczać swoje domy literami „C+M+B+2024”, co jest skrótem od łacińskiej modlitwy – „Christus mansionem benedicat”, co z kolei tłumaczy się jako: „Niech Chrystus pobłogosławi ten dom”. Dziękujemy z góry za wszelkie ofiary dla naszej Służby Liturgicznej składane przy tej okazji.


5. Z kolei w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które to święto kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją kolędy możemy śpiewać do 2 lutego, do święta Objawienia Pańskiego, popularnie zwanego Matki Bożej Gromnicznej.

W przyszłą niedzielę, 7 stycznia zapraszamy wszystkich gorąco na wspólne kolędowanie po Mszy św. o godz. 11.00 do kościoła w Dobrzanach, które poprowadzi nasz parafialny zespół Mika’el.


6. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników zimowiska oraz ich rodziców w kościele. Bardzo prosimy o zabranie na to spotkanie PESEL-u uczestników. Obecność obowiązkowa.


7. Porządek Kolędy na najbliższy tydzień.

We wtorek, 2 stycznia – Kolonia Kozy, Kolonia Krzemień, Krzemień – 1. ksiądz od strony domków letniskowych, a 2. ksiądz od strony Bytowa. We wtorek także Grabnica, a potem Dolice.

W środę, 3 stycznia – Bytowo – 1. ksiądz od strony Krzemienia, 2. – od strony Błotna i 3. – od nr. 1.

W czwartek, 4 stycznia – Błotno – 1. ksiądz od Kolonii Błotno, a potem od nr. 59 do nr. 20, 2. ksiądz od nr 60 i 3. ksiądz od nr. 12 w kierunku kaplicy.

W piątek, 5 stycznia – Dobrzany, tzw. Osiedle Leśne – 1. ksiądz ul. Leśna (od nr. 3); 2. ksiądz ul. Zielona, Spacerowa, Ogrodowa; 3. ksiądz ul. Pogodna i Cicha (od nr. 21).

W gablocie, jak również na stronie parafialnej został podany całościowy grafik kolędy, którą powinniśmy zakończyć 20 stycznia.


8. Jeszcze jedno ogłoszenie, które powinno być zbędne, ale życie okazuje się bogatsze. Otóż w kruchcie kościoła – wchodząc do kościoła po lewej stronie - stoi brązowy pojemnik z wodą poświęconą. Bardzo prosimy zabierać wodę właśnie z niego, a nie z tzw. kropielnicy.


9. W zakrystii są jeszcze egzemplarze „Ewangelii na każdy dzień” na 2024. Zachęcamy do nabywania.


10. INTENCJE.

 

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

344 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page