top of page

Ogłoszenia na niedzielę 31 października 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXI niedzielę w ciągu roku - 31 października 2021 -


1. Już jutro będziemy przeżywać piękną UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9:00, 11:00 i 18:00 z tym, że tę o godz. 11:00 rozpoczniemy procesją od kaplicy cmentarnej, podczas której będziemy modlić się za zmarłych. Po procesji Mszę św. będziemy sprawować przy krzyżu na cmentarzu.

Jeden z kapłanów jeszcze przed Mszą uda się na drugą część cmentarza, gdzie znajdują się urny, aby pobłogosławić również i tamto miejsce. Po Mszy św. natomiast pobłogosławimy nowe nagrobki, które powstały w ostatnim roku. Prosimy przyjść po księdza po Mszy św. i zaprowadzić na te miejsca.

W Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy wszystkich na godz. 20:00 pod krzyż na cmentarzu, aby tam modlić się Różańcem za naszych Drogich Zmarłych. W tym dniu nie ma Mszy na filiach.

W związku z trwającym jeszcze stanem epidemicznym został przedłużony czas zyskiwania odpustu na cały listopad. Począwszy więc od Uroczystości Wszystkich Świętych odpust taki możemy zyskać przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Możemy zyskać jeden odpust na dzień, który można ofiarować za jednego zmarłego. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.


2. We WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH, czyli 2 listopada, w naszym kościele będą dwie Msze św. - o godz. 9:00 i o 18:00. Natomiast o godz. 15:00 odmówimy Różaniec przy krzyżu na cmentarzu.


3. WYPOMINKI LISTOPADOWE za zmarłych będą odczytywane przez cały miesiąc od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 i będą one połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w niedziele za zmarłych, wspominanych w Wypominkach, będziemy się modlić różańcem na cmentarzu przy krzyżu o godz. 15:00.


4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. W związku z tym w czwartek na Mszę zapraszamy szczególnie LSO, w piątek księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a potem na Eucharystię o godz. 9.00.

W I Piątek dla dzieci będzie okazja do spowiedzi od godz. 15:30, a później o godz. 16:15 Msza św. dla nich. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci.


5. Z kolei swoją KATECHEZĘ PRZED I KOMUNIĄ będą mieć dzieci z grupy II. Tradycyjnie katecheza w czwartek o godz. 16.00, z tym że teraz odbędzie się ona już w salce przy plebani.


6. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wniesione w przygotowanie BALU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W sposób szczególny dziękujemy p. Annie Reformat, p. Annie Poniżnik , p. Emilii Koczot i p. Annie Siemasz. Dziękujemy także naszej młodzieży: Martynie, Danielowi, Dorocie, Pawłowi, Amelce i Oliwii. Dziękujemy pani dyrektor Krystynie Bugajnej za użyczenie sali gimnastycznej na czas naszej zabawy.


7. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą chcemy przedstawić po krótce większe INWESTYCJE wykonane w tym roku w naszej parafii. Otóż: a) został wyczyszczony po zimowych zniszczeniach sufit kościoła parafialnego oraz został ocieplony strop. b) Zamontowano nowe drzwi do kościoła, a te boczne zostały odnowione. c) Zakupiliśmy elektryczne panele grzewcze do kościoła - trwa ich montaż, by jak najszybciej można było uruchomić nowe ogrzewanie. Ponieważ w związku z tym zwiększą się opłaty za prąd, bardzo prosimy, aby ofiary na ogrzewanie kościoła wrzucać do skarbony przy kracie, albo w kopercie na tacę z podpisem „na ogrzewanie”. Po wstępnych obliczeniach tego typu ogrzewanie i tak powinno wynieść mniej niż to na ropę. Po za tym: d) postawiliśmy dwie nowe figury - Matki Bożej w grocie i św. Józefa. Za wszystkie ofiary składane na inwestycje oraz za wykonane prace z serca dziękujemy.

A na naszych filiach: e) został wykonany projekt remontu wieży w Ognicy - koszt 14 760 zł. Na część projektu otrzymaliśmy dofinansowanie ze Starostwa, a na część - 2 000 zł - złożyli się mieszkańcy Ognicy; f) zostały podjęte przygotowania pod renowację okien w Bytowie; g) a w minionym tygodniu złożyliśmy dwa wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont kościołów w Odargowie i Ognicy.


8. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

329 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page