top of page

Ogłoszenia na niedzielę 8 października 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVII niedzielę w ciągu roku - 8 października 2023 -


1. Bardzo dziękujemy za obecność na naszym Festynie Parafialnym, który dzięki również dobrej pogodzie był – jak ufamy – bardzo udany. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tego parafialnego święta. A zatem: Radzie Parafialnej; Nadleśnictwu Dobrzany, a także Panu Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych; Panu Burmistrzowi wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Dobrzanach; naszemu Parafialnemu Oddziałowi Caritas; naszej dobrzańskiej OSP; rodzicom dzieci; Państwu, którzy wypożyczyli „dmuchańce” dla dzieci; dziękujemy za watę cukrową; dziękujemy gospodyniom; piekarni w Dobrzanach; naszemu kamerzyście i fotografowi w jednej osobie; chórowi Apasjonata i każdemu, kto w jakikolwiek sposób pomógł w organizacji festynu, jak również później w uporządkowaniu terenu. Jeszcze raz każdemu dziękujemy, a Pan Bóg, który najlepiej zna nasze serca i intencje niech za każde - nawet najmniejsze – dobro hojnie wynagrodzi.


2. Codziennie zapraszamy na Różaniec o godz. 17.30, a od poniedziałku do piątku włącznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Dzieci swoją modlitwę różańcową mają w czwartki o godz. 17.15, przy grocie Matki Bożej.


3. W tym tygodniu przypada ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy w piątek, 13 października na Różaniec, Mszę św. i potem procesję z figurką Matki Bożej Fatimskiej.


4. Zostały wystawione w kruchcie kartki na Wypominki listopadowe. Prosimy o ich zwrot do końca października.


5. Dziś także po każdej Mszy św. nasza LSO rozprowadza znicze. Dochód przeznaczony jest na działalność Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy już z góry za wsparcie.


6. Zapraszamy młodzież i starsze dzieci do zapisów na zimowisko w Czarnej Górze podczas ferii w 2024. Zachęcamy do zgłaszania się do końca października, gdyż z jednej strony koszt wyjazdu będzie mniejszy, z drugiej strony ułatwi nam to organizację wyjazdu. Więcej informacji u ks. Dominika lub ks. Grzegorza.


7. Musieliśmy z dwóch propozycji wyjazdu na czuwanie na Jasną Górę zredukować do jednego. Z naszej parafii zostanie zorganizowana ta dłuższa pielgrzymka, tzn. od 19 do 21 października. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na tę pielgrzymkę odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 12.10, po Mszy św. Na spotkaniu prosimy o uregulowanie pozostałej kwoty wyjazdu oraz przyniesienie dowodu osobistego.

Natomiast niektóre osoby, które chciały pojechać tylko na samo czuwanie, zostały dopisane do grupy pielgrzymów ze Stargardu.


8. W zakrystii można nabyć już kalendarze ścienne na nowy rok. Są to te rozprowadzane przez Gościa Niedzielnego. Cena kalendarza to 10 zł.


9. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczymy na inwestycje w naszej parafii. Z góry dziękujemy za ofiary.


10. Jak też wiemy, w niedzielę 15 października w naszej Ojczyźnie odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Módlmy się w tym dniu w sposób szczególny za naszą Ojczyznę, a także pamiętajmy, że udział w wyborach jest nie tylko naszym obywatelskim prawem i obowiązkiem, ale jest przede wszystkim wyrazem naszej odpowiedzialności za Ojczyznę, i jest formą naszego patriotyzmu.


11. INTENCJE.


12. W naszych modlitwach pamiętajmy także o pielgrzymach, którzy od dziś do przyszłej niedzieli są na pielgrzymce z ks. Proboszczem w Grecji.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

329 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page